Ņemot vērā to, ka Sabiedrisko pakalpojumu regulatora (SPRK) komisija piešķīrusi atļauju pašvaldības SIA “Ventspils siltums” pašai noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojuma tarifu kurināmā cenas izmaiņu gadījumā, šā gada jūnija beigās uzņēmums iesniedza SPRK apstiprināšanai jaunu siltumenerģijas apgādes pakalpojuma tarifa aprēķinu, nosakot tarifu 86,69 EUR/MWh + PVN.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes sēdē šā gada 20. jūlijā tika apstiprināta  iesniegtā tarifa pamatojuma atbilstība Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2010. gada 14. aprīļa lēmumam Nr.1/7 „Siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodika”.  Līdz ar to pašvaldības SIA “Ventspils siltums” jaunais noteiktais siltumenerģijas apgādes pakalpojuma tarifs 86,69 EUR/MWh, kas ir par 2,6% zemāks nekā līdzšinējais tarifs (89 EUR/MWh), stāsies spēkā šā gada 1.augustā. Līdz ar tarifa izmaiņām, mainīsies arī karstā ūdens sagatavošanas izmaksas, kas vasaras sezonā būs 4,07 EUR/m3 + PVN. Tarifa izmaiņas saistītas ar šķeldas cenas samazinājumu iepirkumu rezultātā.

Gatavojoties 2023./2024. gada apkures sezonai, pašvaldības SIA “Ventspils siltums” konkursa kārtībā šovasar izvēlējusies trīs kurināmā piegādātājus, kā arī iepriekš noslēgtā līguma ietvaros tiek turpināta sadarbība ar AS „Latvijas valsts meži” par koksnes biomasas piegādēm Ventas labā krasta katlumājai Talsu ielā 69.

Konkursā par koksnes biomasas piegādēm šogad tika saņemti 13 pretendentu piedāvājumi, kurus izvērtējot tika ņemta vērā gan koksnes biomasas (šķeldas) piegādes potenciālo sadarbības partneru piedāvātā cena, gan arī sniegtā informācija par energoresursa kvalitāti un izcelsmi, kā arī transportēšanas nosacījumi. Pretendentu piedāvātās cenas par vienu šķeldas kubikmetru ir sākot no 21,45 līdz 23,84 EUR.

 

1.08.2023. / Autors: PSIA “Ventspils siltums” / Foto: PSIA “Ventspils siltums”