No Haskiju parka izņemto suņu īpašniekiem 800 eiro naudas sods

1007

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) pērn no suņu turēšanas vietas “Ziru skolas”, kas atrodas Ventspils novada Ziru pagastā, jeb tā saucamā “Haskiju parka” izņemto suņu īpašniekiem labturības prasību pārkāpumu dēļ kopumā piemērojis 800 eiro naudas sodu, informē PVD Veterināro objektu uzraudzības daļas vecākā eksperte Ineta Kupča.

Par konstatētajiem pārkāpumiem dzīvnieku īpašniekiem, saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, piemērots administratīvais sods. Katram no kopumā 26 suņu īpašniekiem piemērots arī naudas sods, kas kopumā veido 800 eiro.

Kupča pastāstīja, ka patlaban konfiscētie suņi atrodas Ķekavas novada dzīvnieku patversmē “Mežavairogi”, kas ir viena no patversmēm, ar kuru Nodrošinājuma valsts aģentūrai ir noslēgts līgums par atsavināto dzīvnieku uzņemšanu.

Pagājušā gada beigās PVD no suņu turēšanas vietas “Ziru skolas” jeb tā saucamā “Haskiju parka” izņēmis 26 suņus, jo pārbaudē konstatēti būtiski labturības prasību pārkāpumi.

Pārbaudē inspektori konstatēja, ka suņi tiek turēti antisanitāros apstākļos – mēslos un mitrumā, netiek nodrošināta suņu pilnvērtīga ēdināšana un fiziskās aktivitātes.

Autors: LETA / Foto: PVD