Saistībā ar to, ka Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas (SPRK) komisija piešķīrusi atļauju pašvaldības SIA “Ventspils siltums” pašai noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojuma tarifu kurināmā cenas izmaiņu gadījumā, oktobrī Ventspilī būs spēkā jauns siltumenerģijas tarifs 86,10 EUR/MWh + PVN.

Pašvaldības SIA “Ventspils siltums” iesniegtā tarifa pamatojuma atbilstība tika izskatīta un apstiprināta šā gada 4. septembrī Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes sēdē. Jaunais tarifs būs par 0,7% zemāks nekā līdzšinējais tarifs un tas stāsies spēkā šā gada 1. oktobrī. Līdz ar tarifu mainīsies arī karstā ūdens sagatavošanas izmaksas, kas ziemas sezonā būs 4,99 EUR/m3 + PVN.

Jau ziņots, ka Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija piešķīrusi uzņēmumam “Ventspils siltums” atļauju noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojuma tarifu patstāvīgi, ja kurināmā cena ietekmē siltumenerģijas apgādes pakalpojumu izmaksu samazinājumu, radot vismaz 0,50 EUR ietekmi uz gala tarifu.

Pašvaldības SIA “Ventspils siltums” paredzētais siltumenerģijas tarifa samazinājums oktobrī nav galējais, jo pakāpeniski tarifs tiks samazināts arī turpmākajos mēnešos. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija skaidro, ka siltumenerģijas tarifu izmaiņas Latvijā šobrīd notiek katru mēnesi, turklāt vienam komersantam siltumenerģijas tarifs var mainīties pat vairākas reizes gadā – gan pieaugt, gan samazināties.

SPRK norāda, ka salīdzinot ar iepriekšējo gadu, šķeldas cena Latvijā ir aptuveni par 30% zemāka nekā vidēji iepriekšējā apkures sezonā, tomēr jāsaprot, ka siltumenerģijas tarifi vairs nebūs tādā līmenī, kā, piemēram, 2021. gadā, jo saistībā ar vispārējo cenu pieaugumu valstī izmaiņas vērojamas arī citās izmaksu pozīcijās, kas atstāj ietekmi uz kopējām siltumenerģijas apgādes pakalpojuma nodrošināšanas izmaksām. Pašreiz būtiskās atšķirības starp tarifiem ir sarukušas un apmēram 60% komersantu tarifi ir robežās no 80 līdz 130 EUR par MWh.

 

12.09.2023. / Autors: PSIA “Ventspils siltums” / Foto: PSIA “Ventspils siltums”