Nodarbināto skaits šogad Latvijā, iespējams, samazināsies par 7,5% jeb 69 000, bezdarba līmenis 2020.gadā varētu pieaugt līdz 11%, par to mūs informē Ekonomikas ministrija (EM)  ziņojumā par darba tirgus vidēja un ilgtermiņa prognozēm.

Līdz ar koronavīrusa Covid-19 izplatību pasaulē un tam sekojošo ekonomisko aktivitāšu sarukumu kopš 2020.gada marta sākuma Latvijas darba tirgū notiek straujš aktivitātes kritums.

Kopš š.g. marta sākuma līdz maija vidum reģistrētais bezdarba līmenis ir pieaudzis līdz 8,3% ( t.i. par diviem procentpunktiem). Šajā periodā par vairāk nekā 14 000 sarucis arī reģistrēto vakanču skaits. 

Kopumā kopš maija sākuma situācija darba tirgū ir stabilizējusies un vakanču skaits atkal aug.

Ir apzinātas Covid-19 krīzē visvairāk skartās nozares – restorāni, bāri, aviācija, sabiedriskā ēdināšana, māksla, starptautiskais pasažieru transports, izklaide un kultūra, viesnīcas un tūrisma mītnes, izstāžu un konferenču organizēšana, auto noma,  materiālo līdzekļu un iekārtu iznomāšana, tūrisma operatoru un ceļojumu biroju pakalpojumi, fitnesa centri, klubi un sporta objekti.

Tiek prognozēts, ka nākamajos gados bezdarbs atkal pamazām samazināsies un līdz 2027.gadam tā līmenis sasniegs 5,5% robežu.

Demogrāfijas tendenču negatīvo ietekmi uz darbaspēka piedāvājumu būs iespēja kompensēt ar iedzīvotāju ekonomiskās aktivitātes pieaugumu.

25.06.2020. / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay