Oktobra sākumā noslēdzās ideju konkurss ““Ventspils Zinātnes un inovāciju centrs meklē nosaukumu”, kurā kopā piedalījās 46 dalībnieki no dažādām Ventspils skolām, katrs piedāvājot savu radošo ideju topošā Zinātnes un inovāciju centra nosaukumam.

Ventspils Digitālā centra pārstāvji izvērtēja iesniegtos skolēnu variantus un par labākajām idejām atzina:

1. vieta  – Inovento: pirmā vārda daļa pasaka, ka tas ir kaut kas jauns, inovatīvs, bet otrā daļa norāda uz vietu, kur tas atrodas. Arī ārzemju tūristiem būtu izlasāms.

2. vieta – Up!: tā kā zinātnes centra ēkas izskats atgādina rampu, kas ir kā atspēriena vieta, lai sasniegtu augstus mērķus, virzīties augstāk, tālāk, tādēļ radās šī ideja par “UP!” (no angļu valodas – augšup);

3. vieta – Novus: no latīņu valodas vārds “Novus” nozīme “jauns/svaigs”, kas ideāli piestāv jaunam Ventspils Zinātnes un inovāciju centram! Arī tāpēc, ka katrs apmeklētājs katru reizi varēs uzzināt kaut ko jaunu, smelt jaunas fantastiskas idejas, un katrs centra apmeklējums paliks atmiņā, kā jauns neaizmirstams piedzīvojums.

Ideju autori tiks arī pie naudas balvām: 1. vietas ieguvējs – 150 EUR, 2. vietas ieguvējs – 100 EUR, 3. vietas ieguvējs – 70 EUR. Ventspils Digitālā centra pārstāvji ar uzvarētājiem sazināsies individuāli, lai vienotos par balvu saņemšanu.

Paralēli ideju konkursam norisinājās arī Ventspils skolēnu aptauja, kurā skolēni tika aicināti izteikt viedokli par Ventspils Zinātnes un inovāciju centra nosaukuma variantu – “Vizium”. Aptaujas rezultātā tika noskaidrots, ka 77% skolēnu atzīst nosaukumu “Vizium” par piemērotu jaunajam Zinātnes centram.

Visi skolēnu iesniegtie ideju konkursa “Ventspils Zinātnes un inovāciju centrs meklē nosaukumu” rezultāti, kā arī skolēnu aptaujas rezultāti par nosaukumu “Vizium” tika virzīti tālākai vērtēšanai Ventspils Pilsētas attīstības komisijas sēdē. Komisija izvērtēja visu iesniegto informāciju un pieņēma lēmumu uz Mārketinga padomi tālāk virzīt Ventspils Zinātnes un inovāciju centra nosaukuma variantu “Vizium”.

Nosaukums “VIZIUM” ir atvasināts no vārdiem Ventspils – “V”, Inovāciju – “I”, Zinātnes – “ZI” un centrs (centrum) – “um”. Nosaukums “VIZIUM” simbolizē – vīziju, misiju, vērtību, komunikāciju, mērķtiecību, efektivitāti un identitāti.

 

3.11.2020. / Autors: Ventspils Digitālais centrs / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs