2. novembrī Ventspils Jaunrades namā norisinājās noslēdzošais pasākums ideju konkursam jauniešiem (vecumā no 15 līdz 30 gadiem) “Tava ideja Ventspils pilsētai”.  Fināla pasākumā kopā tika prezentētas 10 idejas kā uzlabot Ventspils pilsētvidi, lai tā kļūtu jauniešiem draudzīgāka, kuras cīnījās par lielo balvu – 500 EUR.

Katras idejas prezentēšanai tika dotas 3 minūtes laika, pēc kurām žūrija, 3 ekspertu sastāvā – Ventspils valstspilsētas domes izpilddirektora 1.vietnieks Kaspars Vitenbergs, LIAA Ventspils biznesa inkubatora pārstāve Eva Fibiga – Zikova un Ventspils Augstskolas Studentu padomes sabiedrisko attiecību speciāliste Undīne Bētere – uzdeva sev interesējošus jautājumus, kas pasākuma rezultātā ļāva noteikt uzvarētāju.

Par konkursa uzvarētāju un 500 EUR naudas balvas ieguvēju kļuva Anna Rezevska ar ideju “Ceļš uz tīru zemi”, kas aptver izglītojošu pārgājienu organizēšanu jauniešiem, kuru mērķis ir sakopt apkārtējo vidi un izglītot par dažādiem vides tematiem.

Konkursa skatītāju simpātijas balvu 100 EUR apmērā ieguva Ventspils Tehnikuma “Viesu uzņemšanas dienesta speciālists” 1.kursa studentes Alise Keita Saveļjeva un Viktorija Feldberga ar ideju “Ielas kino”, kas paredz brīvdabas kino vakaru organizēšanu.

Noslēdzošais pasākums bija tikai viena daļa no vairāku pasākumu kopuma – vispirms jauniešiem bija jāiesūta savas idejas pilsētas uzlabošanai, balstot tos pārbaudāmos faktos, formulējot izaicinājumu, kuru risinātu viņu iesniegtā ideja un aprakstot idejas ieviešanas plānu un sasniedzamos rezultātus. Tālāk jaunieši tika aicināti uz konsultācijām Ventspils Jauniešu mājā, kur biedrības “Attīstības fabrika” mentori palīdzēja saskatīt idejas stiprās un vājās puses kā arī noformulēt 3 minūšu stāstījumu idejas prezentēšanai. Tikai pēc vairākiem izmēģinājumiem, no iesūtītajām 13 idejām, 10 tika virzītas tālāk uz fināla pasākumu. Tādā veidā jauniešiem ne tikai tika dota iespēja cīnīties par reālu naudas balvas iegūšanu, bet veicināja to izpratni par iesaistīšanos pašvaldības procesos, sniedza iespēju gūt pieredzi un prasmes veidojot un formulējot savas idejas un sekmēja izpratni par līdzdalības iespējām pašvaldībā.

Konkurss tika rīkots biedrības “Attīstības fabrikas” un Ventspils valstspilsētas domes deleģējuma līguma ietvaros un finansēts no Ventspils pašvaldības līdzekļiem.

 

17.11.2023. / Autors: Biedrība “Attīstības fabrika” / Foto: Biedrība “Attīstības fabrika”