22.maijā pie Būšnieku ezera laivu bāzes notika Ātruma izturības treniņš apkārt Būšnieku ezeram, kuru organizēja Ventspils Maratona klubs sadarbībā ar Ventspils pilsētas domes Sporta pārvaldi Eiropas Savienības projekta „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ventspilī’” ietvaros.

Treniņa skrējienā piedalījās 80 dalībnieki, kuriem bija jāveic viens aplis apkārt ezeram, kura garums bija 8,1km. Ņemot vērā pandēmijas ierobežojumus, skrējiens notika kā treniņa skrējiens ar individuālo startu katram noteiktajā laikā no plkst. 10:00 līdz plkst. 13:00 ievērojot noteiktos ierobežojumus valstī.

Vīriešiem distanci visātrāk veica Kristaps Bērziņš , kurš ezeram apkārt apskrēja 27 minūtēs un 51 sekundē, otrajā vietā Vadims Popovs  28,08, bet trešais Guntis Grīnvalds 28,39. Sievietēm distanci visātrāk distanci veica Amanda Krūmiņa 34,02, otrajā vietā Viktorija Bogdanova  36,44, bet trešā Baiba Juhno 36,52.

Par uzvarētājiem skriešanā savās vecuma grupās kļuva Ģirts Viļumovs, Kristaps Bērziņš, Vadims Popovs, Ringolds Ozoliņš, Viktorija Bogdanova, Amanda Krūmiņa un Ginta Rassa.

Apbalvošana notika individuāli un godalgoto vietu ieguvēji tika apbalvoti ar balvām.

2018.gadā pabeigta projekta “Dabas lieguma “Būšnieku ezera krasts” infrastruktūras pilnveidošana” īstenošana, tādējādi pilsētas iedzīvotājiem un tās viesiem ir iespēja mērot  8 km velomaršrutu visapkārt Būšnieku ezeram – ap ezeru izbūvēts gājēju un veloceliņš, no laivu bāzes Staldzenes ielā līdz Talsu ielai 3,424 km garumā, izveidota 187 m metrus gara gājēju laipa un tās galā skatu platforma putnu vērošanai, uz kuras uzstādīti arī 2 soliņi

Pasākums organizēts Eiropas Savienības projekta „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ventspilī’” ietvaros! Projekta mērķis ir veicināt sabiedrības veselības paradumu maiņu, uzlabojot veselības veicināšanas un slimības profilakses pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem. Projekta aktivitātes ietver fizisko aktivitāšu, veselīga uztura, garīgās veselības veicināšanu un popularizēšanu sabiedrībā.

 

24.05.2021. / Autors: Sporta pārvalde / Foto: Sporta pārvalde