No 7. līdz 13. septembrim Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes atbildības teritorijā notiks lauka taktiskās mācības “Zobens 2020”. Mācības notiks Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes atbildības teritorijā –  Liepājā, Ventspilī, Kuldīgā, Dobelē, Jelgavā, Skrundas novada poligonā “Mežaine” un  Liepājas ostas teritorijā.

Militārajās mācībās piedalīsies vairāk nekā 800 karavīri un zemessargi no Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes un Zemessardzes 1. Rīgas brigādes, pārstāvji no Lietuvas Bruņoto spēku Brīvprātīgo aizsardzības spēkiem un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas. Mācībās tiks iesaistītas arī mācību teritorijā esošo pilsētu pašvaldības, lai stiprinātu civilās aizsardzības komisijās iesaistīto institūciju sadarbību.

Zemessargiem tiks trenētas darbības hibrīdapdraudējuma apstākļos, kā arī pilnveidotas komandvadības spējas, pārbaudītas vienību spējas plānot un īstenot aizsardzības operācijas. Militāro mācību uzdevumus zemessargi veiks uz iepriekš saskaņotiem valstij, pašvaldībām, kā arī juridiskām un privātām personām piederošas zemes īpašumiem.

Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde aptver visu Kurzemes novadu un daļu Zemgales novada teritorijas. Brigādes pakļautībā atrodas štābs Kuldīgā, trīs kājnieku bataljoni Liepājā, Dobelē un Ventspilī, viens nodrošinājuma bataljons Kuldīgā un viens kaujas atbalsta bataljons Jelgavā.

Zemessardze ir lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardze dod iespēju pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij.

Atgādinām, ka no 7. līdz 13. septembrim Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes atbildības teritorijā –  Liepājā, Ventspilī, Kuldīgā, Dobelē un Jelgavā pa autoceļiem pārvietosies gan Latvijas, gan sabiedroto bruņoto spēku militārā tehnika, karavīri un zemessargi.

Bruņotie spēki aicina iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret iespējamiem pārvietošanās īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties mācību laikā.

2.09.2020. / Autors: Ventspilnieks.lv/Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štābs / Foto: Sargs.lv