Ventspils novada pašvaldība nolēmusi aizņemties vairāk nekā 900 tūkstošus eiro grants autoceļu atjaunošanas programmas īstenošanai. Plānots, ka grants autoceļi tiks atjaunoti piecos pagastos.

Kā uzsver Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks, šāds aizņēmums ir nepieciešams, lai varētu priekšfinansēt projektus un nodrošināt pašvaldības līdzfinansējumu, turklāt 90% aizņēmuma summas tiks atgūti no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai. Pašvaldības līdzfinansējums būs 10% no kopējiem izdevumiem.

Ventspils novadā atsevišķos pagastos autoceļu sakārtošanas darbi ir jau pabeigti. Domes lēmums paredz ņemt aizņēmumu autoceļu sakārtošanai vēl piecos pagastos. Lielākais apmērs paredzēts Puzes pagastā – 301,4 tūkstoši eiro. Darbi plānoti arī Ziru pagastā (177 398 eiro), Vārves pagastā (145 045 eiro), Tārgales pagastā (197 118 eiro) un Užavas pagastā (80 265 eiro).

Lielāko aizņēmuma daļu plānots atmaksāt uzreiz pēc finansējuma saņemšanas no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA