Olimpiskais centrs Ventspils vērsies pēc palīdzības Latvijas Darba devēju konfederācijā saistībā ar dīkstāvi, kādā nonācis arī centrs saistībā ar valstī izsludināto ārkārtas stāvokli.

Kā informēja centrā, tas aicina LDDK vērsties pie valdības ar ierosinājumu mainīt izsludinātos Ministru kabineta noteikumus, nodrošinot dīkstāves pabalstu piešķiršanu sporta nozares uzņēmumiem, vērtējot pamatdarbības veidu neatkarīgi no īpašnieku īpatsvara uzņēmumā. “Minētie noteikumi veicina darba devēju nevienlīdzību un klaji diskriminē atsevišķus darba devējus vienas nozares ietvaros, būtiski pasliktinot atsevišķu uzņēmumu stāvokli. Olimpiskais centrs Ventspils, kā arī citi Latvijas olimpiskie centri ir pelnījuši krīzes situācijā būt tikpat aizsargāti kā ikviens cits sporta nozares darba devējs,” norāda centrs.

Konkrētie noteikumi par dīkstāves pabalstiem darbiniekiem, kurus skar Covid-19 izplatība, paredz, ka pabalstu nepiešķirs valsts un pašvaldību budžeta finansētajās institūcijās un to kontrolētos komersantos nodarbinātajiem darbiniekiem. Kā zināms, Olimpiskā centra Ventspils kapitāldaļu turētāji ir Ventspils pilsētas dome ar 52,68% un Latvijas Olimpiskā komiteja ar 47,32% kapitāldaļu, tādējādi Olimpiskā centra Ventspils darbinieki nekvalificējas dīkstāves pabalstu saņemšanai.

03.04.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com