Sākoties apkures sezonai, Ventspilī siltumenerģijas tarifs būs par 0,7% zemāks nekā līdzšinējais tarifs.

Jaunais siltumenerģijas tarifs 86,10 EUR/MWh stāsies spēkā 1. oktobrī. Līdz ar tarifu mainīsies arī karstā ūdens sagatavošanas izmaksas. Ziemas sezonā, kas ilgst no 1. oktobra līdz 30. aprīlim, karstā ūdens sagatavošanai nepieciešamais siltumenerģijas daudzums noteikts 0,058 MWh/m3. Tas nozīmē, ka maksa par 1m3 karstā ūdens sagatavošanu oktobrī būs 4,99 EUR + PVN.

Pakāpenisks tarifa samazinājums sagaidāms arī turpmākajos mēnešos. Šādas tarifa izmaiņas skaidrojamas ar to, ka Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija piešķīrusi pašvaldības SIA “Ventspils siltums” atļauju noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojuma tarifu patstāvīgi, ja kurināmā cena ietekmē siltumenerģijas apgādes pakalpojumu izmaksu samazinājumu, radot vismaz 0,50 EUR ietekmi uz gala tarifu.

Lai arī siltumenerģijas tarifs samazinās, pateicoties kurināmā cenas izmaiņām, tomēr ne tikai tarifs ir noteicošais faktors tam, cik liels būs ikmēneša maksājums par apkuri un karstā ūdens sagatavošanu, bet arī ēkas siltumenerģijas patēriņš. Tas nozīmē – jo lielāks patēriņš, jo lielākas izmaksas. Lai samazinātu izmaksas, svarīgi ir uzlabot ēkas energoefektivitāti. Pateicoties energoefektivitātes uzlabojumiem, iespējams samazināt līdz pat 70% siltumenerģijas patēriņu, kas ir būtisks ietaupījums katras mājsaimniecības budžetā.

 

29.09.2023. / Autors: PSIA “Ventspils siltums” / Foto: PSIA “Ventspils siltums”