Olimpiskā centra “Ventspils” tenisa kortos no 8. – 15.maijam notika ”Ventspils Open by Babolat” ITF Juniors tenisa turnīrs U-18 vecuma grupā jauniešiem un jaunietēm. Kopumā turnīrā piedalījās 84 dalībnieki no 14 valstīm. Sacensības notika vienspēlēs un dubultspēlēs.

Jauniešiem vienspēlēs par uzvarētāju kļuva Čehijas sportists Simons Muslivecs (Simon Myslivec), kurš ar 6:2, 6:1 uzvarēja latvieti Gustavu Dambiņu. Jauniešu dubultspēlēs par čempioniem kļuva nīderlandietis Lūka Novakovičs (Luka Novakovic) un igaunis Aleks –Andrē Ojassals (Alex-Andre Ojassalu), kuri ar 6:4, 7:5, 10:5 pārspēja latvieti Dāvidu Špaku un singapūrieti Metjū Džonstons (Matthew Johnstone). Ventspils tenisa klubu jauniešu sacensībās pārstāvēja Georgijs Harjuzovs.

Jaunietēm vienspēlēs uzvarēja lietuviete Emīlija Tverijonaite, kura ar 6:7, 6:1, 7:5 pārspēja polieti Olīviju Bergleru. Dubultspēlēs par uzvarētājām kļuva lietuviete Emīlija Tverijonaite un slovākiete Ella Platenikova, kuras ar rezultātu 6:4, 4:6, 10:8 uzvarēja latvieti Elizabeti Kļavinsku un polieti Anastāsiju Bozovu.

ITF (International Tennis Federation) sadarbībā ar TE (Tennis Europe) rīko sacensības jauniešiem vecuma grupās no U-12 līdz U-18, kuras katru nedēļu notiek visdažādākajās pasaules malās. Arī Latvijā jau daudzus gadus tiek rīkoti šo sacensību posmi Rīgā, Liepājā, Jūrmalā un Ventspilī. ITF Juniors turnīri ir pēdējais solis pirms pieaugušo sacensībām. Sacensības notika ar Ventspils pašvaldības finansiālu atbalstu!

 

18.05.2021. / Autors: Sporta pārvalde / Foto: Pixabay