Ventspils pilsētas Sociālais dienests līdz 31. oktobrim ir pagarinājis pašvaldības sniegto materiālo atbalstu mācību līdzekļu iegādei skolēniem no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm, informēja Sociālā dienesta vadītāja Una Lapskalna.

Šī pabalsta apmērs ir 30 eiro un to izsniedz dāvanu kartes veidā.

Naudas pabalsta apmērs bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem no trūcīgām vai maznodrošinātām ģimenēm atkarīgs no izglītības iestādes, kurā persona mācās. Ja vispārējās izglītības iestādē, tad pabalsts ir 43 eiro, ja profesionālajā vidējās izglītības iestādē, tad summa ir 62 eiro, bet ja augstskolā, tad – 121 eiro.

Lai saņemtu pabalstu, jāaizpilda iesniegums Sociālajā dienestā. Ventspils tehnikuma, Ventspils Augstskolas audzēkņiem, kā arī, ja mācību iestāde neatrodas Ventspilī, jāiesniedz izziņa no mācību iestādes.

Kopumā plānots, ka pašvaldības sniegto atbalstu mācību līdzekļu iegādei var saņemt 150 bērni un jaunieši no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm, kā arī septiņi bāreņi. Pavisam pabalsta izmaksai šogad Ventspils pilsētas pašvaldība paredzējusi finansējumu vairāk kā 5000 eiro apmērā.

04.10.2019 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay