Apstiprinot grozījumus mājokļu iegādes valsts atbalsta programmā, valdība ir lēmusi, ka valsts garantiju varēs saņemt atkārtoti. Pirmajai iemaksai būs lielākas garantijas.Valsts atbalsta programma paredz valsts piešķirtās garantijas pirmajai iemaksai komercbankās hipotekāro aizdevumu saņemšanai.

Mājokļa iegādes vai būvniecības darījuma summa ir palielināta līdz 250 000 eiro, līdz šim tā bija 200 000 eiro.

Šobrīd ģimenes varēja pieprasīt šo garantiju tikai vienreiz. Būtiski, ka turpmāk to varēs saņemt atkārtoti.

Valsts piešķirto garantiju apmēri turpmāk svārstīsies atkarībā no bērnu skaita ģimenē: ar vienu bērnu līdz 10% apmērā (līdz šim bija 10%), ar diviem bērniem 10 līdz 15% (līdz šim tikai 15%), ar trim bērniem  10 līdz 20% (līdz šim tikai 20%), bet ar četriem vai vairāk bērniem 10 –30% no aizdevuma summas.

Garantijas apmērs palielināts par 5%, ja ģimene iegādājas vai būvē mājokli, kas atbilst valsts noteiktajām energoefektivitātes prasībām.

Paplašināts arī garantiju saņēmēju loks.

Turpmāk šo garantiju varēs saņemt arī tās jaunās ģimenes, kurās pieaugums vēl tikai gaidāms. Līdz šim to piešķīra tikai tad, ja bērns jau bija piedzimis.

Pārmaiņas skar ģimenes, kurās ir četri un vairāk bērnu, arī tās, kurām ceturtais bērns jau gaidāms. Turpmāk valsts piešķirtā garantija pirmajai iemaksai  būs līdz 30% apmērā no aizdevuma summas, bet ne vairāk kā 30 000 eiro.

Subsīdijas daudzbērnu ģimenēm valsts atbalsta programmas “Balsts” ietvaros.

Uz tām mājokļa iegādei varēs pretendēt daudzbērnu ģimenes ar trim un vairāk bērniem. Tas pats attiecināms uz ģimenēm ar diviem bērniem un gaidāmu trešo, kuras bankā aizņemas naudu mājokļa iegādei vai būvniecībai.

Lai saņemtu šo subsīdiju, izvēlētā nekustamā īpašuma vērtība nedrīkstēs pārsniegt 250 000 eiro. Ienākumiem vienam ģimenes loceklim pirms nodokļu nomaksas jābūt līdz 17 000 eiro gadā.

Tāpat atbalsta saņēmējam jābūt nodokļu maksātājam Latvijā vismaz pēdējos 12 mēnešus, īpašumā nevarēs būt cits mājoklis.

28.07.2020. / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay