Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija atbalstījusi Ventspils valstspilsētas izstrādāto projektu un piešķīrusi finansējumu digitālās transformācijas centra izveidei. Tas nozīmē, ka Ventspilī taps pirmais šāda veida centrs Latvijā, kas izmaksās vairāk nekā 655 tūkstošus eiro, un tas sniegs iespēju iedzīvotājiem apgūt profesionālas zināšanas un prasmes, lai sekmīgāk konkurētu darba tirgū, kā arī nodrošinās digitālo tehnoloģiju iespēju izmantošanu pašizglītošanās nolūkos, pastāstīja Ventspils Digitālā centra direktore Kristīne Kroņkalne.

Digitālās transformācijas centra mērķis ir pašvaldības pakalpojumu infrastruktūras attīstība, izveidojot digitālo prasmju un viedo tehnoloģiju centru. Centrā, izmantojot IKT risinājumus mūžizglītības mācību procesa nodrošināšanai, tiks attīstītas iedzīvotāju digitālās prasmes, lai nodrošinātu digitālo tehnoloģiju pārliecinātu, kritisku un atbildīgu izmantošanu un darbošanos ar šīm tehnoloģijām mācību un darba vajadzībām, kā arī nolūkā piedalīties sabiedrības dzīvē.

Projekta īstenošanas laikā tiks pārbūvēta ēka Akmeņu ielā 5, labiekārtos piegulošo teritoriju, kā arī plānots iegādāties jaunas mēbeles un aprīkojumu Digitālās transformācijas centra darbības nodrošināšanai.

Kā norādīja Kroņkalne, projekts arī atbilst un sekmē Eiropas Komisijas izstrādātā Rīcības plānā digitālās izglītības jomā (2021-2027) noteikto mērķu sasniegšanu, attīstot starpinstitucionālo sadarbību un nodrošinot kvalitatīvu, iekļaujošu un pieejamu digitālo izglītību. Centrā tiks izmantota pieredze no Covid-19 krīzes laikā ieviesto tehnoloģiju izmantošanas izglītībā un apmācībā un izstrādāta digitālajam laikmetam pielāgota izglītības un apmācības sistēma.

Digitālās transformācijas centram jābūt gatavam līdz 2022. gada beigām. Kopējās projekta īstenošanas izmaksas šobrīd tiek lēstas 655 816 eiro apmērā, tai skaitā 85% jeb 541 467 eiro Covid-19 vīrusa izplatības seku samazināšanai paredzētais valsts finansējums, 15% jeb 95 553 eiro Ventspils valstspilsētas pašvaldības līdzfinansējums, bet 18 796 eiro – Ventspils valstspilsētas pašvaldības finansējums projekta neattiecināmajām izmaksām.

02.07.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com