4.maijā 45 pierobežas pašvaldībās visā Latvijā stādīs ozolus, tā iesaistoties akcijā Apskauj Latviju. Akcija notiks arī Ventspils novadā – Jūrkalnē, Užavā, Vārvē un Tārgalē. Daudzos pagastos šajā dienā goda vietā liks balto galdautu, tā svinot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas svētkus.

Jūrkalnē ozolu stādīs vectēvs Arvīds Bērziņš un mazdēls Krišs Antonovičs, uzstāsies folkloras kopas Maģie suiti un Suitu vīri, tādējādi akcentējot suitu tradīciju nozīmi.

Užavas pagastā atbildīgais pienākums uzticēts Ventspils novada domes priekšsēdētājam Aivaram Muceniekam, svētku noskaņu šajā vietā radīs folkloras kopas Pūnika un sieviešu vokālā ansambļa Saiva dziedātājas.

Vārvē ozolus stādīs Krūmiņu ģimenes trīs paaudzes, pasākumā piedalīsies mazpulcēni, jaunsargi, zemessargi, dejos vidējās paaudzes deju kolektīva Vāruve dalībnieki, dzeju runās gan skolēni, gan seniori.

Savukārt Miķeļtornī akcijā iesaistīsies Tārgales pagasta pārvaldes vadītājs Mārcis Laksbergs, ar dziesmām viņam palīdzēs lībiešu folkloras kopu Kāndla un Piški kāndla dziedātāji.

Akcija iecerēta, lai stiprinātu Latvijas tautas vienotības un piederības izjūtu, izveidojot garīguma sardzi un iestādot ozolus Latvijas robežpilsētās, pagastos vai pierobežas teritorijās. Pie katra koka būs īpaša norāde, kas apliecinās, ka tas ir Latvijas simtgades ozols.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Evija Trifanova/LETA