Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes darbinieki veikuši sešu personu aizturēšanu saistībā ar dažādu narkotisko un psihotropo vielu iegādāšanos un glabāšanu. Šīm personām atsavināti astoņi dažādi apreibinošo vielu veidi, tai skaitā medikamenti, kas satur bīstamas psihotropas vielas, pavēstīja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Signe Šteinberga.

Šā gada janvārī VP KRP Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas darbinieki aizdomās par nelikumīgām darbībām ar narkotiskajām un psihotropajām vielām kopumā aizturējuši sešas personas, no tām četras aizdomās par narkotisko un psihotropu vielu nelikumīgu tirdzniecību, bet divas  – aizdomās par psihotropo vielu realizāciju lielā apmērā personu grupā. Kopumā Kurzemē janvārī izņemtas 387 tabletes, kā arī 8,33 grami dažādu narkotisko vielu.

Ventspilī aizdomās ar narkotisko vielu glabāšanu aizturēti 1978. un 1974. gadā dzimuši vīrieši, pie kuriem kopumā atradās 2,53 grami sevišķi bīstamas  pulverveida vielas ar morfijam līdzīgu iedarbību, 3,96 grami metamfetamīnu saturošas pulvera masas, astoņas tabletes, kas pieskaitāmas trankvilizatoru grupai, kā arī 1,84 grami hašiša un pistolei līdzīgs priekšmets ar munīciju.

Savukārt par narkotisko vielu neatļautu iegādāšanos, pārvadāšanu, glabāšanu realizācijas nolūkā lielos apmēros personu grupā aizturēta 1981. gadā dzimusi sievieti un 1944. gadā dzimis vīrietis, pie kuriem sankcionētas kratīšanas laikā kopumā izņēma 379 recepšu medikamentus. Aizturētajai sievietei piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, bet vīrietim  –  nodošana policijas uzraudzībā un noteiktas nodarbošanās aizliegums.

Par narkotisko vielu saturošo tabletes fragmentu aizturēts 1992. gadā dzimis vīrietis, bet veicot kratīšanu kāda 1993. gadā dzimuša vīrieša dzīves vietā, tika atrasts un izņemts ievērojams daudzums narkotisko vielu saturošu tablešu.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Valsts policija