Kurzemes apgabaltiesa piemērojusi brīvības atņemšanas sodus trim sievietēm par vairāk nekā 1 045 000 eiro piesavināšanos no uzņēmuma Ventspils siltums kases, portālu BNN informē Prokuratūrā.

Saskaņā ar apsūdzību visas trīs apsūdzētās bija uzņēmuma Ventspils siltums darbinieces. 2005.gada beigās vai 2006.gada sākumā viņas vienojās prettiesiski iegūt, proti, piesavināties uzņēmuma Ventspils siltums mantu. Viņas piesavinājās daļu no naudas līdzekļiem, kurus abonenti iemaksāja uzņēmuma galvenajā kasē un grāmatvedībā par savās dzīvesvietās patērēto siltumenerģiju.

Noziedzīgās darbības tika veiktas līdz pat 2010.gadam. Kopsummā viņas piesavinājās 1 045 593 eiro apmērā.

Kurzemes apgabaltiesa personas atzina par vainīgām pēc Krimināllikuma 179.panta trešās daļas, proti, par piesavināšanas lielā apmērā un sodīja vienu personu ar reālu brīvības atņemšanu uz vienu gadu un trīs mēnešiem, bet otru personu sodīja ar reālu brīvības atņemšanu uz diviem gadiem un deviņiem mēnešiem, vēsta prokuratūrā.

Savukārt trešajai personai, ņemot vērā specifiskus apstākļus, piemēroja nosacītu brīvības atņemšanas sodu uz diviem gadiem un trīs mēnešiem. Tāpat tiesa piespriedusi solidāri no visām apsūdzētajām piedzīt zaudējumus uzņēmuma labā.

Jāatzīmē, ka Ventspils siltums ir Ventspils pilsētas domes kapitālsabiedrība, proti, dome to uzrauga. Rodas jautājums – vai augstākstāvošajām amatpersonām, piemēram, Aivaram Lembergam, Jānim Vītoliņam, arī nebūtu jāuzņemas atbildība par notikušo?

Lietā valsts apsūdzību uzturēja Kurzemes apgabala prokuratūras prokurors.

Spriedumu vēl var pārsūdzēt.

17.06.2020. / Autors: BNN / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs