Nacionālā apvienība (NA) iesniegusi Darba likuma grozījumus, kas nosaka, ka darbiniekam ir tiesības ar Latvijas vietējiem iedzīvotājiem sazināties valsts valodā. Likumprojekts tā pieņemšanas gadījumā darba devējam arī liegs pieprasīt no darbiniekiem nepamatotas svešvalodas zināšanas. Ceturtdien Saeima lems par likumprojekta nodošanu Sociālo un darba lietu komisijai.

Likumprojekta mērķis ir novērst latviešu lingvistisko diskrimināciju darbā, kā arī veicināt latviešu palikšanu Latvijā un repatriāciju. 2012.gadā izdevās novērst nepamatotu krievu valodas zināšanu pieprasīšanu darba sludinājumos, tomēr būtiskākie tagadējie piedāvājumi netika atbalstīti uzņēmēju organizāciju un koalīcijas partneru spiediena dēļ. Nacionālā apvienība līdzšinējo panākumu attiecībā uz darba sludinājumiem uzskata par tikai kosmētisku samilzušas problēmas risinājumu.

“Problēmas saknes rodamas padomju mantojumā un Krievijas imperiālistiskajā propagandā, kas izveidojusi absurdu situāciju, ka latviešiem savā dzimtajā zemē tiesības runāt latviski ir jānosaka ar likumu. Nacionālā apvienība uzskata, ka Saeimas pienākums ir nodrošināt, lai Latvijas tiesību normas aizsargātu latviešu darbiniekus, dodot iespējas pakāpeniski tikt pāri padomju laikos iedibinātajai latviešus pazemojošajai tradīcijai,” pauž Nacionālā apvienība.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA