Septembra beigās Ventspils pilsētas pašvaldības policijas Pārventā, Talsu ielā, apturēja automašīnu, kuru vadīja Krievijas pilsonis ar nederību vadītāja apliecību un vēl virkni tehniskiem pārkāpumiem, informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirknī.

Notikuma vietā konstatēts, ka automašīnu vadīja 1979.gadā dzimis Krievijas pilsonis, turklāt tai nebija veikta tehniskā apskate un tā bija arī bez īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas. Savukārt šoferim bija nederīga autovadītāja apliecība. Vīrietim par minētajiem pārkāpumiem ir noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram noteiktajā termiņā nav veikta valsts tehniskā apskate, uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 55 līdz 120 eiro. Savukārt par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, attiecībā uz kuru nav izdarīta tā īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana, uzliek naudas sodu no 85 līdz 120 eiro.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA