Sestdien, 27. maijā, plkst. 12.00 Pārventas bibliotēkā notiks Nacionālās skaļās lasīšanas sacensību Ventspils reģiona fināls. Tajā iekļuvuši 17 pārstāvji no 11 Ventspils pilsētas un novada skolām.

Laikā no marta līdz maija vidum skolās aizvadīta Skaļās lasīšanas sacensību pirmā kārta, kurā skolas izvirzīja labākos lasītājus, kuri pārstāvēs savas skolas reģiona finālā.

Savukārt reģiona uzvarētājs septembrī dosies uz Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB), lai pārstāvētu Ventspils reģionu valsts līmeņa finālā. Ventspils reģiona uzvarētāju noteiks tiesneši: Ventspils bibliotēkas direktore Astra Pumpura, Ventspils Izglītības pārvaldes pārstāvis Kristians Jacevičs, tulkotāja Dace Meiere, redaktore Anda Ogriņa un rakstniece Vita Štelmahere.

LNB kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi jau kopš 2017. gada bibliotēkās un skolās visā Latvijā aicina 5. klašu audzēkņus piedalīties skaļās lasīšanas sacensībās. Varam lepoties, ka  2022. gadā Nacionālā fināla uzvarētājs bija Ventspils reģiona pārstāvis Gustavs Liepājnieks no Ventspils Centra sākumskolas, kurš savai skolai ieguva ceļojošo kausu un Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktora titulu.

Skaļās lasīšanas veicināšanas kampaņa tiek īstenota ar mērķi mazināt skolēnu neadekvāti zemās lasīšanas prasmes, izlīdzināt zēnu un meiteņu lasīšanas līmeņus, kā arī celt lasītāju pašapziņu.

Lasīšanas sacensību norisi atbalsta Ventspils valstspilsētas pašvaldība, olimpiskais centrs “Ventspils” un grāmatnīca “Globuss”.

 

24.05.2023. / Autors: Ventspils bibliotēka / Foto: Ventspils bibliotēka