Novembra sākumā aizvadīto ceturto pasaules latviešu diktātu šogad bez kļūdām uzrakstījuši 13 cilvēki, liecina akcijas rīkotāju apkopotā informācija. Tas ir četras reizes vairāk nekā pagājušajā gadā.

Kopumā diktāta rakstīšanā šogad piedalījās 1657 interesenti, kas ir par 77% vairāk nekā pagājušajā gadā, kad Latvijā un ārzemēs diktātu rakstīja 935 cilvēki. Diktāta organizatori skaidro ievērojamu dalībnieku skaita kāpumu galvenokārt ar kampaņu sociālajos tīklos.

Astoņi labākie darbi tika rakstīti tiešsaistē, bet klātienē – divi Liepājā, pa vienam Rīgā, Jēkabpilī un Jelgavā. Jāatzīmē, ka vienu no trīspadsmit labākajiem darbiem ir uzrakstījusi 17 gadus jauna vidusskolniece, bet vienīgo kļūdu, rakstot vārdu “zeme” ar lielo burtu, pieļāvusi vien 14 gadus jauna rīdziniece.

Vidējais kļūdu skaits vienā diktātā ir 11 – četras ortogrāfijas un septiņas interpunkcijas kļūdas. Maksimālais kļūdu skaits vienā darbā bija 263.

Klātienē deviņās Latvijas pilsētās diktātu rakstīja 608 cilvēki, no tiem 27 – Ventspils Augstskolā, kas šajā akcijā piedalās katru gadu.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay