Ventspils pilsētas pašvaldība Ziemassvētku pabalstu izmaksai šogad pilsētas iedzīvotājiem atvēlējusi 344 615 eiro un to varēs saņemt 8105 ventspilnieki, pastāstīja Ventspils pilsētas Sociālā dienesta pārstāve Olga Griķe.

Šāds pabalsts pienākas Ventspils pilsētā deklarētajiem pensionāriem un personām ar invaliditāti, bērniem ar invaliditāti, bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem, kā arī bērniem no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm.

Pabalstu 43 eiro apmērā varēs saņemt pensionāri un personas ar invaliditāti, kuru pensijas apmērs pirms nodokļu nomaksas, neskaitot piemaksu pie pensijas, nepārsniedz 338 eiro, kā arī bērni ar invaliditāti un bez vecāku gādības palikušie bērni. Savukārt pabalstu iepirkumu kartes veidā 30 eiro apmērā par katru nepilngadīgu bērnu varēs saņemt trūcīgas un maznodrošinātas ģimenes. Piešķirto pabalstu varēs saņemt trīs dažādos veidos – bankas norēķinu kontā, Sociālā dienesta kasēs vai ar piegādi mājās.

Pabalstu bankas kontā pensionāri un personas ar invaliditāti varēs saņemt no 3.decembra līdz 31.janvārim. Sociālā dienesta kasēs pabalstu varēs saņemt no 18. līdz 21.decembrim. Pabalsta izmaksa tiks organizēta, ņemot vērā iedalījumu pēc uzvārda sākuma burtiem, līdzīgi kā tas organizēts arī iepriekšējās svētku pabalstu izmaksu reizēs, norāda dienests.

Pabalsts mājās tiks piegādāts tikai tiem iedzīvotājiem, kuri veselības stāvokļa dēļ paši nevar ierasties Sociālajā dienestā. Par pabalsta izmaksas nepieciešamību dzīves vietā, Sociālais dienests jāinformē iepriekš.

Bērniem ar invaliditāti, bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem pabalstu izmaksās no 10.decembra līdz 31.janvārim Sociālā dienesta kasēs to parastajos darba laikos vai pārskaitot uz bērna vecāku, vai aizbildņu bankas norēķinu kontiem.

Trūcīgas un maznodrošinātas ģimenes ar bērniem pabalstu varēs saņemt no 5. līdz 27.decembrim Sociālā dienesta kasēs. Šis pabalsts tiks izsniegts iepirkumu kartes veidā, ko varēs izmantot pārtikas produktu un citu preču iegādei, norāda dienests.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA