Pēc ilgāka tehnoloģiskā pārtraukuma, kas tika piešķirts jūnijā, atsākas pārbūves darbi Ventspils vēsturiskajā centrā esošajā ēkā Pils ielā 45, informēja pašvaldības iestādē Komunālā pārvalde.

Pārvaldes pārstāve Sigita Znotiņa skaidroja, ka ēkas demontāžas darbu laikā tika konstatēta nepieciešamība pēc izmaiņām projektā būvkonstrukciju sadaļā. Tās tika izstrādātas un 12. jūlijā saņemts pozitīvs ekspertīzes slēdziens.

Šī ēka atrodas pilsētas vecākajā daļā gandrīz līdzās Livonijas ordeņa pilij. Kopumā tiek rekonstruētas divas ēkas – Pils ielā 45 un 47. Avārijas stāvoklī esošās ēkas pārbūvē vietējais uzņēmums SIA Pilsbūve, kas ietver iekšējo un ārējo komunikāciju izbūvi un teritorijas labiekārtojuma izveidi Pils ielā 45, izbūvējot automašīnu stāvvietas, uzstādot jaunus atpūtas soliņus, gājēju ietves, apstādījumu un apzaļumošanas darbi un jaunas velosipēdu novietnes.

SIA Pilsbūve projekta vadītājs Viesturs Asaris norāda, ka sākotnējais projekta konstrukciju risinājums šķita realizējams, tomēr uzsākot ēku demontāžas darbus, tika atklāti vairāki faktori, kurus nebija iespējams paredzēt projektā. “Tas radīja sarežģījumus turpināt būvniecības procesu. Ēku ārsienas demontējot, tika konstatēts, ka tām ir gaisa šķirkārtas, kas maina esošo konstrukciju balstvietu stiprinājumus. Gaisa spraugas ir jāizpilda, lai tiktu nodrošināta mūru nestspēja. Līdz ar to celtnieciskie darbi ēkās tika apturēti saistībā ar nepieciešamību pēc jauniem risinājumiem no projekta autoriem, jo būvprojektā ietvertie risinājumi nevarēja tikt pielietoti saistībā ar neatbilstošu ēku stāvokli,” skaidro Asaris.

Līdz ar to, tehnoloģiskā pārtraukuma laikā, tika izstrādāti jauni būvkonstrukciju risinājumi, 12. jūlijā saņemot pozitīvu ekspertīzes slēdzienu. Tas nozīmē, ka drīkst atsākt vispārceltnieciskos darbus. Projekta plānotais ieviešanas ilgums ir līdz 2020.gada 27.decembrim.

Šobrīd jau ir notikusi izsole par nākotnes telpu biroju nomu, kurā uzvarēja uzņēmums SIA TestDevLab, kurš nākotnē plāno ierīkot 37 jaunas darbavietas šajās biroja ēkās, kā arī piesaistīs nefinanšu investīcijas komercdarbības infrastruktūrā 300 000 eiro apjomā.

Projekta plānotais ieviešanas ilgums ir līdz 2020.gada 27.decembrim.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Komunālā pārvalde