Latvijas elektroenerģijas patēriņš pagājušā gadā sasniedza 7,4 milj. megavatstundu (MWh), kas ir par nepilniem 2% vairāk nekā 2017. gadā, liecina AS Augstsprieguma tīkls apkopotie dati.

Savukārt elektroenerģijas ražošana pērn kritusies, saražotas 6,5 miljoni MWh, kas ir par 11,5% mazāk nekā gadu iepriekš.

“Aizvadītais gads bija vērā ņemams ar karsto vasaru, kas būtiski mazināja ūdens pieplūdi Daugavā, kā rezultātā Daugavas HES izstrāde salīdzinot ar gadu iepriekš kritās par 44%. Karstās vasaras dēļ pieauga elektroenerģijas deficīts ne tikai Latvijā, bet arī Ziemeļvalstīs, kas izraisīja cenu kāpumu,” pagājušā gada elektroenerģijas tirgus apkopojumu vērtē Elektroenerģijas tirgus attīstības un integrācijas daļas projektu vadītājs Aigars Sīlis.

Vietējo avotu izstrādes kritumu nebija iespējams kompensēt ar iepriekšējos gados pierasti lētākas elektroenerģijas importu no Ziemeļvalstīm, tādējādi elektroenerģijas cenas auga visā reģionālā. Pērn vidējā Nord Pool elektroenerģijas biržas cena Latvijas tirdzniecības apgabalā bija 49,90 eiro par MWh.

Vietējie elektroenerģijas ražotāji Latvijas elektroenerģijas patēriņu 2018. gadā nosedza nepilnu 88% apmērā, kamēr gadu iepriekš, tika saražots 101% no valstī nepieciešamās elektroenerģijas.

Autors: LETA / Foto: LETA