Pērn Ventspils ostā vairāk ienāca tirdzniecības kuģi, bet saruka tankkuģu skaits

965

Aizvadītajā 2017.gadā Ventspils ostā kopumā ienāca 1478 tirdzniecības kuģi, kas ir par 187 kuģiem vairāk nekā gadu iepriekš un arī nedaudz vairāk nekā 2015.gadā, informē Ventspils brīvostas pārstāve Inga Ieviņa.

Pērn nedaudz pieauga kopējais kravu apgrozījuma apjoms, ja to salīdzina ar 2016.gadu (paraugoties senākā vēsturē, kopumā kravu apgrozījums bija viens no zemākajiem pēdējā desmitgadē), līdz ar to arī tirdzniecības kuģu ostā bija vairāk. Visbiežāk ostu apmeklējuši sauskravas kuģi – kopumā 1077 reizes, kas ir par 234 reizēm vairāk nekā gadu iepriekš. Būtisku pienesumu devis kompānijas Stena Line prāmji maršrutā Ventspils-Nīneshamne, kuri kopš pagājušā gada sākuma palielināja reisu skaitu līdz 24 braucieniem nedēļā jeb 12 reisiem vienā virzienā.

Tankkuģi ostā ienāca kopumā 401 reizi, kas ir par 47 mazāk nekā gadu iepriekš.

Aizvadītais gads bija īpašs arī ar to, ka Ventspils ostā ienāca un tika uzņemts garākais kuģis mūsu ostas vēsturē – tas bija tankkuģis Hrvatska. Tas notika 25.maijā, kad Ventspils ostā ienāca 281 metru garais un 48 metrus platais tankkuģis. Pēc garuma un kravnesības tas ir lielākais kuģis, kāds jebkad bijis Ventspils ostā.

Pērn tikai vienu reizi Ventspils ostā pietauvojās kāds kruīza kuģis. Tas bija Ventspilī jau redzētais kruīza kuģis Saga Sapphire.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA