Piejūras kempingā jau trešo gadu plīvos Zaļās atslēgas karogs

1529
Foto: Latvijas Vides fonds

Ventspils Piejūras kempingā jau trešo gadu pēc kārtas tiks pacelts Zaļās atslēgas karogs. Ventspils Piejūras kempings ir pirmais un joprojām vienīgais kempings Latvijā, kurš ir saņēmis šādu ekosertifikātu.

Zaļās atslēgas karoga pacelšanā piedalīsies Ventspils pilsētas vispārizglītojošo skolu skolēni, kuri aktīvi iesaistās vides izglītības pasākumos. Skolēni tiks iepazīstināti ar“Zaļās atslēgas kustību, kā arī klātienē varēs uzzināt par Piejūras kempinga videi draudzīgo saimniekošanu.

Pirmo reizi Ventspils Piejūras kempings ekosertifikātu saņēma 2015.gada janvārī, gūstot starptautisku apliecinājumu labajai praksei un ilgtspējīgai attīstībai vides jomā.

Zaļā atslēga ir pasaulē nozīmīgākā un ātrāk augušā ekosertifikācijas sistēma tūrisma mītnēm, tādējādi sertifikāta iegūšana apliecina Ventspils Piejūras kempinga labo praksi vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības jomā, kā arī veicina kempinga pozitīvu atpazīstamību Eiropas Savienībā. Zaļā atslēga ietver kritērijus infrastruktūras, pārvaldes un komunikācijas jomās, un tās mērķis ir samazināt negatīvo tūrisma ietekmi uz vidi un veicināt vides pārvaldes sistēmu ieviešanu tūrisma sektorā. Kopumā kempingam, lai iegūtu šo ekosertifikātu, bija jāatbilst vairāk nekā 70 kritērijiem 12 grupās.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Latvijas Vides fonds