Piešķir 95 000 eiro sociālās aprūpes nama Selga remontam

1112

Ventspils pilsētas dome atvēlējusi 95 000 eiro sociālās aprūpes nama Selga remonta veikšanai, kā arī jaunu mēbeļu iegādei, kuras paredzēts izvietot klientu izremontētajās istabiņās. Par piešķirtajiem līdzekļiem plānots iegādāties arī funkcionālās gultas un pretizgulējumu matračus.

Kosmētiskais remonts tiks veikts otrā stāva klientu istabās, gaitenī un kāpņu telpā. Remonta rezultātā tiks radīta atbilstoša vide aprūpes nama iemītniekiem, uzlabojot viņu dzīves kvalitāti, tā nodrošinot vides pieejamību personām ar kustību traucējumiem. Pēc remonta klientu ērtībai istabiņas tiks aprīkotas ar jaunām mēbelēm.

Kosmētisko remontu paredzēts realizēt līdz jūnijam. Kopējās darbu izmaksas ir 53 019 eiro, bet mēbeļu iegādei klientu istabiņās pēc veiktā remonta paredzēti līdzekļi 37 616 eiro apmērā.

Funkcionālās gultas paredzētas intensīvās aprūpes nodaļā dzīvojošo klientu aprūpei. Regulējamas trīs daļu funkcionālās gultas paredzētas īpaši smagu slimnieku kopšanai. Funkcionālās gultas ir speciāli veidotas cilvēkiem ar kustību traucējumiem un invaliditāti. Tās nodrošina iespēju mainīt gultas stāvokli – pacelt un nolaist visu gultu, pacelt un nolaist muguras atbalsta daļu, kāju atbalsta daļu, kā arī atvieglo darbu slimnieku kopējiem.

Jaunās gultas un matrači palīdzēs nodrošināt pēc iespējas kvalitatīvāku sociālās aprūpes un rehabilitācijas norisi, uzlabos iemītnieku pašsajūtu un atveseļošanās procesu. Šim mērķim piešķirti 4365 eiro.

Šobrīd Ventspils sociālās aprūpes namā Selga dzīvo 140 iemītnieki.