Ventspils pilsētas 727. gadadienas svinību laikā Ventu bankas klienti nopelnījuši un izņēmuši kopumā 305 tūkstošus ventu, liecina Ventspils Tūrisma informācijas centra apkopotā informācija.

Pilsētas svētku laikā lielākā apmeklētāju aktivitāte Ventu bankā bija sestdien, 5.augustā, kad Ventu bankā un tās filiālēs nopelnīti un izņemti 206 tūkstoši ventu, tajā skaitā Ostas ielas promenādē – 67 tūkstoši venti.

Vislielāko popularitāti izpelnījās jaunā spēle Ražots Ventspilī, kas pilsētas svētkos pirmo reizi tika piedāvāta arī angļu, krievu, vācu un lietuviešu valodās. Spēle Ražots Ventspilī  palīdz iepazīt industriālo Ventspili un atklāt, ko ražo Ventspils rūpnīcās. Dalībniekam jāizvēlas kāds no produktiem – šokolāde, sveces, droni, granulas, kas jāsavieno ar atbilstošo ražotni. Spēles laikā ir iespēja iepazīt  20 Ventspils rūpnīcu ražotnes un kopumā nopelnīt 2000 ventus.

Ar sociālo tīklu Twitter, Facebook, un Draugiem.lv palīdzību VisitVentspils.com ir reģistrējušies vairāk nekā 51 tūkstotis lietotāju. Virtuālajā vēstniecībā kopā nopelnīti vairāk nekā 45 miljonu ventu. Visvairāk ventus ir nopelnījuši viesi no Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Igaunijas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Vācijas, Zviedrijas u.c. valstīm.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils TIC