Pilsētas ūdenstilpnēs izpļauj niedres

515

Putnu ligzdošanas sezona ir noslēgusies un mazie putnēni ir izauguši jau lieli, līdz ar to šobrīd pilsētas ūdenstilpnēs var droši izpļaut saaugušās niedres, informēja pašvaldības iestādes Komunālā pārvalde pārstāve Sigita Znotiņa.

Laiks, kad drīkst uzsākt niedru un citu ūdensaugu pļaušanu, ir no 30. jūnija līdz septembrim. No 15.aprīļa sākas putnu ligzdošanas laiks, līdz ar to šajā periodā ir aizliegums veikt jebkādus pļaušanas darbus dīķos vai ezeros.

Šogad augusta mēnesī tika uzsākti niedru pļaušanas darbi Reņķa dārza dīķī 574 metru garā posmā, kā arī Graudu ielas peldvietā 34 metru garā posmā. Arī Jūrmalas parkā notikusi dīķa gultnes un nosēdumu tīrīšana, kā arī pārlieku saaugušo augu likvidācija. Niedru pļaušanas darbi tiek veikti, izmantojot speciālu tehnikas iekārtu, kuru konstrukcija nodrošina ūdensaugu pļaušanu gan dziļumā, gan seklumā pie paša krasta.

Pēc regulāras niedru pļaušanas un gultņu tīrīšanas tiek uzlabots vispārējais ūdenstilpes ekoloģiskais stāvoklis, kā arī tiek uzlabots bridējputnu ligzdošanas apstākļi, skaidroja Znotiņa.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay