Lauku atbalsta dienests (LAD) apstiprinājis Ventspils novada pašvaldības iesniegto pieteikumu par četru autoceļu posmu pārbūvi Piltenes pagastā.

Pārbūves darbus paredzēts pabeigt oktobrī. Šogad iecerēts pārbūvēt ceļa posmus no Lodēm līdz Gaiļkalna kapiem, no Zūru pagrieziena līdz Ūdrandes darbnīcām un tālāk līdz Baložiem, no Gaiļkalnu kapiem līdz Vecmuižciemam, kā arī no Gārzdes līdz Ūdrandes darbnīcām. Kopumā šim nolūkam nepieciešami 207 tūkstoši eiro.

Pārbūvi veiks visos Ventspils novada pagastos. Pirmajā objektā darbi Ances pagastā sākās pērnā gada septembrī. Ceļu Jaundobēji–Rinda piecu kilometru garumā pārbūvēs līdz jūlijam.

Objektu pārbūve notiek saskaņā ar apstiprinātajiem teritorijas attīstības plānošanas dokumentiem un tajos noteiktajām prioritātēm, lai veicinātu uzņēmējdarbības attīstību, tādējādi uzlabojot arī iedzīvotāju dzīves vidi. Nosakot, kurus ceļa posmus pārbūvēs, Ventspils pašvaldības Attīstības nodaļas speciālisti apmeklēja visus pagastus un tikās ar uzņēmējiem, kuri izteica savu viedokli.

Ventspils novada pašvaldībai maksimāli pieejamais publiskais finansējums no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai ir 2 660 000 eiro. Pašvaldības finansējums ir 10% no attiecināmajiem izdevumiem jeb 295 555,56 eiro.

Autors: Ventspilnieks.lv