Popē uz divu dienu festivālu pulcēsies Kurzemes dziesminieki

1479

18. un 19.augustā Latvijas dziesminieki un dzejnieki pulcēsies Ventspils tuvumā esošajā Popē, kur pirmo reizi notiks Dziesminieku vārti Kurzemē. Divas dienas Popes estrādē, pilskalnā un Popes dabas koncertzālēs notiks koncerti, kuros dziesminieki un notikuma apmeklētāji satiksies dziesmā un dzejā. Lai tādējādi ieskandinātu vēl vienu skaistu Latvijas vietu, iedodot tai jaunu skanējumu un elpu.

Kā sarunā ar portālu VentspilsBalss.lv sacīja viena no pasākuma rīkotājām Inese Sērdiene, «aicinām atsaukties dziesminiekus no visas Latvijas, īpaši no Kurzemes, un pieteikt savu klātbūtni notikumā – gaidīsim un priecāsimies par ikvienu, kurš labprāt vēlas dalīties ar savu mūzikā tērpto dzeju».

«Dziesminieks – tas ir dziesmas pirmavots. Neatkarīgs no mūzikas žanriem, rāmjos neieliekams savrupnieks, personība un vēstnesis. Skan tikai balss, pavadošais mūzikas instruments un stāsts. Profesionāli mūziķi, autodidakti un nosacīti amatieri šajā izpausmē satiekas citā kvalitātes izpratnē. Nereti pašmācības ceļā apgūtā ģitāras, kokles vai klavierspēle labi kalpo dziesmu stāsta un tiešākai sajūtu radīšanai. Cik atšķirīgi un īpaši cilvēki, tik viņu dziesmas un stāsti tajās. Skaļi un pieklusināti, dumpinieki un miera nesēji. Paši gan savu dziesmu melodiju, gan vārdu autori vai arī tādi, kuru rokās skanēt sāk sev tuvo dzejnieku teksti. Dziesminieks šodien rada tautasdziesmas, tā ir mūsdienu folklora!» saka Inese.

Dziesminieki aicināti pieteikties līdz 1.jūlijam, rakstot vārdu, uzvārdu, kontaktus un īsu radošo aprakstu uz e-pastu: inese@austrasbiedriba.lv.