Priekšlikumus “pašvaldību mediju aizlieguma” grozījumiem piedāvās divas nedēļas

1172

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Inese Laizāne plāno piedāvāt 10.februāri kā termiņu priekšlikumu iesniegšanas grozījumiem, kas liegs pašvaldībām dibināt konkrētus masu informācijas līdzekļus.

Deputāte aģentūrai LETA sacīja, ka ar šādu priekšlikumu plāno nākt klajā otrdienas, 31.janvāra, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē.

Šonedēļ komisijā notika balsojums saistībā ar deputāta Augusta Brigmaņa rosinājumu kā priekšlikumu iesniegšanas termiņu noteikt 1.jūniju. Tomēr procedūras iemeslu dēļ par šo jautājumu būs jābalso 31.janvāra sēdē.

Komisijas lēmums būs rekomendējošs un gala lēmums par priekšlikumu termiņu būs jāpieņem Saeimai, aģentūrai LETA skaidroja Laizāne.

LETA jau vēstīja, ka komisijas vairākums iepriekš atbalstīja priekšlikumu, kas paredz likumā noteikt, ka valsts un pašvaldību institūcijas nedibina un neizdod kā masu informācijas līdzekļus periodiskos izdevumus un interneta vietnes. Tas gan neliegs pašvaldībām izplatīt informāciju par pašvaldības pieņemtajiem lēmumiem.

Diskusija par atbilstošu regulējumu pašvaldību informatīvajiem izdevumiem komisijā raisīja viedokļu sadursmi.

Atbalstītais deputātu Ritvara Jansona, Lolitas Čigānes, Eināra Cilinska un Vilņa Ķirša priekšlikums arī paredz noteikt, ka valsts un pašvaldības institūciju sabiedrības informēšanas pienākumu un kārtību nosaka citi normatīvie akti.

Parlamentārieši uzsver, ka priekšlikumu mērķis nav vēršanās pret valsts vai pašvaldību pienākumu īstenot sabiedrības informēšanas aktivitātes. Šī priekšlikuma mērķis ir sakārtot mediju vidi atbilstoši preses brīvības tiesiskajai izpratnei, valsts pārvaldes publisko tiesību sistēmā nodalot īstenotās sabiedrisko attiecību un informēšanas aktivitātes no mediju darbības.