Pašvaldības SIA “Ventspils siltums” katlu mājā Talsu ielā 69 šobrīd norit ražošanas iekārtu profilaktiskie remontdarbi, lai apkures sezonā ventspilniekiem varētu nodrošināt nepārtrauktu siltumapgādes pakalpojuma pieejamību.

Pārventas katlu mājā šomēnes šķeldas apkures katliem tiek remontēti pelnu izvades transportieri, kā arī tiek mainītas apkures katliem bojātās gaisa un dūmgāzu regulatoru elektropiedziņas. Savukārt ogļu katlam jau ir nomainīts tvaika regulējošais vārsts ar elektropiedziņu, bet katlu mājas deaeratoru zālē ierīkots jauns apgaismojums. Līdz apkures sezonas sākumam abiem šķeldas katliem VAPOR 10 MW BFB un ogļu katlam KE25-14-250 paredzēts atjaunot arī priekškurtuvju un kurtuves ugunsizturīgo apmūrējumu. Lai visas iekārtas varētu automatizēti darboties, tiks mainīta arī katlu mājas vadības un kontroles sistēmas programmatūra.

Gatavojoties apkures sezonai, Ventas labā krasta katlu mājā tiek veiktas arī iekārtu apkopes, lai mazinātu riska iespējas to bojājumiem – it īpaši ziemā pie pazeminātas āra gaisa temperatūras. Starp plānotajiem darbiem ietilpst gan dūmgāzu kondensatora apkope, šķeldas padeves konveijeru tīrīšana un spriegošana, šķeldas katlu elektrofiltru un ogļu katla multiciklona apkope un tīrīšana, elektrodzinēju, sūkņu, dūmsūkņu, ventilatoru un ventilācijas sistēmas apkope. Tāpat arī plānota katlu mājas elektriskās, vadības un automatizācijas sistēmu darbības pārbaude, kā arī šķidrā kurināmā (dīzeļdegvielas) katla sagatavošana apkures sezonai.

Papildus tam, šobrīd tehnoloģisko iekārtu apkopes darbi tiek veikti arī Ventas kreisā krasta katlu mājā Brīvības ielā 38, kā arī lokālajās katlu mājās Pērkoņu ielā 21 un Fabrikas ielā 2A.

31.07.2020. / Autors: Ventspils siltums / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs