Tiek prognozēts, ka Eiropas Savienības valstis līdz jūnija vidum atvērs savas robežas un ceļotājiem atcels prasību ievērot 14 dienu noteikto pašizolāciju pēc robežu šķērsošanas. 

Par robežu atvēršanu vai neatvēršanu Eiropas Savienība (ES) lems kopīgi ar trešajām valstīm, bet līdz tam ceļotājiem attiecībā uz šīm valstīm izmaiņas netiek prognozētas.

Lai varētu atsākt pārvietošanos starp valstīm un netiktu prasīta 14 dienu pašizolācija pēc atgriešanās, ir noteikts kritērijs – ne vairāk par 15 saslimušajiem uz 100 000 iedzīvotājiem.

Sagaidāms, ka šodien Latvijas valdība apspriedīs plašāku robežu atvēršanas iespēju, pašizolāciju neprasot ievērot ne vien Baltijas, bet arī atsevišķu citu valstu iedzīvotājiem. Iedzīvotājiem jāatceras, ka šo valstu saraksts var strauji mainīties, ja mainās Covid-19 situācija konkrētajās valstīs. Tādā gadījumā atkal var tikt ieviesta prasība par 14 dienu pašizolāciju.

Aktuāls paliek jautājums, kā rīkoties, kad aviokompānijas atceļ lidojumus, bet naudu par nenotikušiem lidojumiem kavējas atmaksāt.

Pašlaik ir 87 Latvijas valstspiederīgas personas, kas interesējušās par repatriācijas iespējām. Šiem cilvēkiem ir nepieciešama repatriācija – nedaudz virs 30 civēkiem atrodas Āzijā un Ziemeļamerikā, bet 15 no tiem atrodas Latīņamerikā.  Repatriācijas reisi vairs netiek paredzēti, jo lēnām atjaunojas avio komercpakalpojumi, tomēr valsts līmenī tiek domāts, kā palīdzēt šiem cilvēkiem izkļūt no konkrētajām valstīm.

3.06.2020. / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay