Prokuratūrai nodod kriminālprocesus par ieroču glabāšanu un citiem noziegumiem

1270

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirknis ir pabeidzis trīs kriminālprocesu izmeklēšanu par šaujamieroču glabāšanu, miesas bojājumu nodarīšanu un zādzību un nodevis tos tālāk prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirkņa amatpersonu rīcībā bija nonākusi informācija par to, ka kāds vīrietis, iespējams, nelikumīgi glabā ieročus. Apsekojot vīrieša dzīvesvietu Ventspils novadā, no tās izņemts ievērojams daudzums ieroču – 118 dažāda kalibra patronas, medību karabīne ar klusinātāju, divas divstobru bises, mazkalibra šautene un pneimatiskā šautene. Vīrietis iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā.

Policijā tika ierosināts kriminālprocess par šaujamieroča un šaujamieroča munīcijas glabāšanu, par ko paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Otrs kriminālvajāšanai nodotais kriminālprocess ir par smagu miesas bojājumu nodarīšanu. 18.novembrī ap plkst.12 Valsts policijā saņemta telefoniska informācija no neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta par to, ka Ugālē, Rūpnīcas ielas kāpņutelpā sniegta palīdzība 1961.gadā dzimušam vīrietim, kuram konstatēta durta brūce mugurā.

Kā tika noskaidrots, konflikts izcēlies starp kaimiņiem. 1961.gadā dzimušā vīrieša civilsieva bija aizgājusi pie kaimiņa, kur kopīgi tika lietots alkohols. Vīrietis to uzzinot, gājis pie kaimiņa, lai pierunātu sievieti doties mājās. Kaimiņam ar civilvīru izveidojās konflikts, kura laikā viņš saniknoto vīrieti centās izstumt ārā no sava dzīvokļa. Konflikta laikā kaimiņš divas reizes ar nazi sadūra sievietes civilvīru mugurā un vienu reizi vēderā.

Policijā tika ierosināts kriminālprocess par tāda miesas bojājuma tīšu nodarīšanu, kas bīstams dzīvībai. Kriminālprocesa ietvaros tika aizturēts 1978.gadā dzimis vīrietis, kurš iepriekš bija nonācis policijas redzeslokā.

Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz septiņiem gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās. Aizturētajam vīrietim piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Savukārt trešais kriminālvajāšanai nodotais kriminālprocess ir par zādzību no tirdzniecības objekta.

Šā gada 2.janvāra naktī Ventspilī, Lielā prospektā no kāda veikala, izsitot loga stiklu, mēģināts nozagt alkoholiskā dzēriena pudeles un cigaretes. Vīrieši ar tukšu pudeli izsita stiklu veikala skatlogam un pēc tam viens otram palīdzēja tikt uz palodzes un iekļūt veikalā. Vīrieši paņēmuši 10 cigarešu paciņas un astoņas alkohola pudeles, no kurām četras izkrita no rokām un saplīsa un četras tika atstātas turpat uz palodzes.

Notikuma vietā Ventspils pilsētas pašvaldības policijas aizturēja trīs vīriešus, kuri tika nogādāti Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirknī. Policijā par notikušo tika ierosināts kriminālprocess par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot telpā. Aizdomās turētie ir 1991, 1993. un 1996.gadā dzimuši vīrieši un vecākais no tiem jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par līdzīgiem noziegumiem. Kopumā veikalam tika nodarīti aptuveni 520 eiro lieli materiālie zaudējumi.

Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.