Kopš jūlija pirmās dienas vēl trīs Latvijas pilsētās, tajā skaitā arī Ventspilī, durvis vēris Pusaudžu resursu centra reģionālās filiāles. Šī ir organizācija, kas sniedz uz pierādījumiem balstītu, mūsdienīgu un multi-disciplināru atbalstu pusaudžiem ar dažādiem mentālās veselības riskiem un grūtībām. 

Iestāde jau darbojas, bet oficiāli tās atklāšana Ventspilī notiks 8. jūlijā, klātesot arī veselības ministram Danielam Pavļutam, Bērnu slimnīcas fonda vadītājai Lienei Dambiņai, Pusaudžu resursu centra vadītājai Anetei Masaļskai un psiholoģei, Ventspils nodaļas vadītājai Jolantai Segliņai-Gluškovai.

Pērn centrs palīdzību sniedza vairāk nekā 650 pusaudžiem un viņu ģimenēm. 2021. gada pirmajā pusgadā pēc palīdzības PRC vērsušies jau 1026 pusaudži vai viņu tuvinieki, kas ir teju divas reizes vairāk, bet vēl 160 pusaudži šobrīd gaida rindā, lai saņemtu valsts apmaksātu atbalstu.

“Mūsu klienti ir vecumā no 10-18 gadiem, un visbiežāk viņiem grūtības sagādā emocionāli sarežģījumi, uzvedības problēmas, pārmērīga datora vai mobilo telefonu lietošana, apgrūtināta saskarsme ar vienaudžiem vai vecākiem. Centrā īstenotās atbalsta programmas ir izveidojuši Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas speciālisti sadarbībā ar starptautiskiem partneriem no Lielbritānijas un Austrālijas. Starp mūsu speciālistiem ir gan pusaudžu psihologi, psihoterapeiti un mediķi, gan sporta treneri un fizioterapeiti,” skaidroja centrā. “Centrs darbojas pēc sabiedrībā balstīta palīdzības principa – tā galvenais princips ir nevis sodīt vai ievietot slēgta tipa iestādēs, bet palīdzēt pusaudža konkrētajā dzīves situācijā novērst riskus un realizēt savu potenciālu.”

05.07.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com