Pēc nedēļas, 14.oktobrī, Puzes kultūras namā norisināsies folkloras kopas Sītava 30 gadu jubilejas pasākums. Koncertā uzstāsies ne tikai gaviļnieki, bet arī viņu draugi no Ventspils, Milzkalnes, Slampes, Pūres, Talsiem, Bārtas un Salacgrīvas. Viesos aicinātas arī Ventspils novada folkloras kopas, informē Ventspils novada pašvaldības pārstāve Marlēna Zvaigzne.

Sītavā kopā ar vadītāju Lienīti Čači pašlaik darbojas deviņi dalībnieki. Visilgāk kopā dzied Māra un Ilmārs Krauļi, Ilzīte Galkina un Maruta Heiberga. 1987.gadā izveidotā kopa aktīvi piedalās pagastā un novadā rīkotajos pasākumos, koncertējot arī citviet Latvijā. Sītavas dziedātāji vairākkārt apmeklējuši folkloras festivālu Baltica, skatēs tradicionāli iegūstot pirmās pakāpes diplomus.

Lienīte Čače kolektīvu vada 18 gadus. Pēc viņas teiktā, kopas pamatrepertuāru veido gadskārtu dziesmas, bet ieskanas arī citas tēmas – atkarībā no tā, kāds notikums gaidāms. “Ir tik skaisti, kad satērpjamies tautastērpos, tas ir svinīgi un rada pacilātību. Dziedot tautasdziesmas, mums visiem rodas kopības sajūta. Tā ir klātesoša arī tad, kad dodamies uzstāties ārpus pagasta un satiekam citus tautastērpos ģērbtus cilvēkus. Tad cits citam uzsmaidām,” saka Čače.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Folkloras kopa Sītava