Aukstajā laikā Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina dzīvnieku īpašniekus būt vērīgiem un atbildīgiem, rūpējoties par saviem dzīvniekiem.

Suņi, kas dzīvo tikai ārā un aukstajā laikā ir atstāti bez pienācīgas aprūpes, ir uzskatāmi par atstātiem bezpalīdzīgā stāvoklī un šāda darbība var tikt kvalificēta kā cietsirdīga izturēšanās pret dzīvnieku, teikts PVD paziņojumā.

Tostarp īpašnieki tiek aicināti ņemt vērā, ka suni atļauts pastāvīgi turēt ārā, ja pēc tā genotipa vai fenotipa tas piemērots turēšanai āra apstākļos, nekaitējot suņa veselībai un labsajūtai. Piemēram, īsspalvainie, smalkas miesas būves suņi, nav ārā turami.

Tāpat PVD norāda, lai dzīvniekus pienācīgi pasargātu no aukstuma iedarbības, suņu būdas ir jānosiltina.

Būdas ieeja jāaizsedz ar vēju un aukstumu aizturošu “aizkaru”, kas palīdzēs saglabāt un noturēt ķermeņa siltumu, bet guļvietu ieteicams noklāt ar biezu kārtu salmiem, sienu vai biezu segu. Tāpat aukstā laikā ārā dzīvojošam sunim jādod kalorijām bagātāka barība un jāpalielina barības deva. Savukārt, tā kā ūdens suņa bļodā ātri sasalst, pēc iespējas jādod iespēja padzerties siltu ūdeni.

“Diemžēl arī viss iepriekšminētais nenodrošina ķermeņa siltuma saglabāšanu, ja temperatūra noslīd zemāk par mīnus 20 grādiem, tāpēc šādos laika apstākļos vismaz naktī dzīvniekiem jādod iespēja pārnakšņot telpās,” uzsver PVD.

Dienestā norāda, ka arī lauksaimniecības dzīvnieku turētājiem jārūpējas par dzīvniekiem, nodrošinot tos galvenokārt pietiekamā daudzumā ar barību un ūdeni.

Lauksaimniecības dzīvnieku īpašniekus PVD aicina aukstajā laikā atlikt dzīvnieku pārvadājumus vai situācijās, kad to nav iespējams atcelt, nodrošināt pārvadājuma laikā transportlīdzeklī papildus pakaišus, kas transportēšanas laikā pasargātu dzīvniekus no aukstā vēja un sala.

 

5.01.2024. / Autors: BNN / Foto: Pixabay