Mutes skalojamā līdzekļa lietošana varētu noārdīt jaunā koronavīrusa daļiņas mutē, tā secināts mutes higiēnas preču ražotāju Unilever PLC un Colgate-Palmolive Co. pasūtītos pētījumos, vēsta ASV medijs The Wall Street Journal.

Abi higiēnas preču lielražotāji sākuši piesardzīgi izplatīt šādu tēzi, pamatojoties uz to, ka viņu pasūtītos pētījumos secināts, ka konkrētu veidu mutes skalojamie līdzekļi un arī zobupasta varētu mutē potenciāli apturēt vīrusu, kas izraisa slimību Covid-19.

Šobrīd britu lieluzņēmums Unilever sācis tam jaunos tirgos valstīs popularizēt vairāku zīmolu mutes skalojamos līdzekļus, savukārt amerikāņu Colgate-Palmolive sava pētījuma rezultātus nosūtījis zobārstiem.

Vīrusa daļiņu skaita samazināšana mutē varētu palīdzēt cīņā pret pandēmiju, norādījuši uzņēmumi, jo Covid-19 izplatās gaisa pilienu veidā, kas no cilvēka mutes izplūst, viņam klepojot, šķaudot vai runājot. Abi uzņēmumi skaidrojuši, ka mutes skalojamie līdzekļi noārda vīrusa daļiņu ārējo aizsargslāni, neļauj tām pieķerties pie šūnām un inficēt tās.

Līdz šim šai saistībā veiktie pētījumi gan nav devuši uzņēmumiem skaidrus secinājums par to, cik ilgi mutē varētu saglabāties šāda vide pēc līdzekļa lietošanas un kā stāvoklis mainītos, cilvēkam klepojot. Attiecīgi ir sarežģīti vērtēt, kāda varētu būt mutes higiēnas līdzekļu lietderība pret vīrusa izplatīšanos, raksta The Wall Street Journal.

«Esam mūsu klīnisko pētījumu sākumposmā, tomēr mūsu sākotnējie laboratoriskie un klīniskie rezultāti ir daudzsološi,» komentējusi uzņēmuma Colgate klīnisko pētījumu daļas vadītāja Marija Reaiena (Maria Ryan), vēsta Colgate-Palmolive paziņojums presei, kas publicēts portālā Financial Times. «Kaut arī tīrīšana un skalošana nav ārstēšanas metode vai veids, kā pilnībā pasargāt cilvēku no infekcijas, tas var palīdzēt samazināt [vīrusa] pārnešanu un bremzēt vīrusa izplatību kā papildinājums tiem ieguvumiem, ko gūstam, nēsājot [elpceļu – BNN] maskas, ievērojot sociālo distancēšanos un bieži mazgājot rokas,» uzņēmuma pārstāve citēta paziņojumā presei.

Kādas līdzekļu sastāvdaļas ražotājs vērtē kā vīrusam nedraudzīgas?

Kā portāls BNN noskaidroja vietnē Colgate.com, uzņēmuma nesen veiktu pētījumu rezultāti devuši tam pamatu pieņemt, ka lietderīgas vielas mutes skalojamo līdzekļu sastāvā pret jauno koronavīrusu varētu būt cetilpiridīna hlorīds kopā ar cinku, ūdeņraža peroksīdu un hlorheksidīnu.

 

14.01.2021. / Autors: BNN / Foto: Pixabay