Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā samazinājās par 0,1%

1475
Autors: SXC
Autors: SXC

2016.gada jūlijā, salīdzinājumā ar jūniju, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 0,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis palika nemainīgs, savukārt eksportētajai produkcijai – samazinājās par 0,3%. Ražotāju cenu līmenis eksportam uz eirozonas valstīm saruka par 0,7 % un eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 0,1%.

Ražotāju cenu pārmaiņas mēneša laikā visvairāk ietekmēja cenu kritums datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā un elektroenerģijā.

2016.gada jūlijā, salīdzinot ar 2015.gada jūliju, vidējais ražotāju cenu līmenis samazinājās par 3,1%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas saruka par 3,7% un eksportētajai produkcijai – par 2,5%. Produkcijas cenas eksportam uz eirozonas valstīm samazinājās par 2,0% un eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 2,8%.

Būtiskākā ietekme bija cenu kritumam elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā (par 1,7%), pārtikas produktu ražošanā (par 0,3%) un koksnes un koka izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā (par 0,2%).

Šogad informāciju par ražotāju cenām rūpniecībā sniedz vairāk nekā 620 uzņēmumi, kuri indeksa aprēķiniem katru mēnesi CSP paziņo ap 2,8 tūkstošiem cenu, no tām 1,5 tūkstoši par vietējā tirgū un 1,3 tūkstoši par eksporta tirgos realizēto produkciju un rūpnieciskajiem pakalpojumiem.