Pērn Ventspils ostā ro-ro jeb ar prāmjiem pārvadāto kravu apjoms otro gadu pēc kārtas pārsniedzis divus miljonus tonnu, turklāt pieaugums salīdzinājumā ar 2016.gadu ir 17% jeb par 305 000 tonnu, liecina Ventspils brīvostas publiskotie dati.

Sadarbojoties ar prāmju operatoru Stena Line, kas pērn reisu skaitu starp Ventspili un Nīneshamni Zviedrijā vienā virzienā palielināja līdz 12 (jeb 24 reisi abos virzienos nedēļā), kvalitatīvu prāmju kravu apstrādi Ventspils ostā jau ilgstoši veic SIA Noord Natie Ventspils Terminals, būtiski veicinot jaunu ar prāmjiem pārvadāto kravu un pasažieru rekordapjomu sasniegšanu.

2017.gadā prāmju pakalpojumus Ventspils ostā izmantoja 209 894 pasažieri. Prāmju pasažieru skaits Ventspils ostā palielinājies par nepilniem 30 000 jeb 17%.

Ro-ro kravas ir trešais lielākais kravu veids Ventspils ostā pēc naftas produktiem un akmeņoglēm, turklāt ar stabilu tendenci katru gadu palielināties. Līnijā Ventspils–Nīneshamne pērn pārvadāts par 305 000 tonnu jeb 17% vairāk nekā gadu iepriekš, norāda brīvosta.

Ventspils brīvostas pārvalde universālo termināli ro-ro kravu apkalpošanai uzbūvēja 2000.gadā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Stena Line