Sagaidāms, ka otrdien Ministru kabinetā beidzot tiks pieņemts galīgais lēmums par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) likvidāciju, to pievienojot Latvijas Universitātei (LU), pēc koalīcijas partiju sēdes paziņoja premjers Māris Kučinskis (ZZS).

Premjers norādījis, ka uzklausīs visas puses un lēmums tiks pieņemts jebkurā gadījumā.

Jautājuma skatīšana jau ir divas reizes pārcelta. Koalīcija to skaidroja ar ar nepieciešamību gūt papildu informāciju no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM), tostarp reaģējot uz tiesībsarga Jura Jansona norādītajām nepilnībām un neskaidrībām rīkojumprojektā, kā arī kopējā lēmuma virzīšanas procesā.

Rosinājums paredz, ka RPIVA tiks likvidēta ar 1.oktobri, to pievienojot LU. IZM ieskatā RPIVA likvidācijai būs pozitīva ietekme uz tautsaimniecību un tā samazinās studiju programmu īstenošanas administratīvo slogu, kā arī valsts pārvaldes administratīvo slogu. IZM izstrādātais rīkojums paredz, ka LU pārņems vairumu RPIVA studiju programmu, savukārt vēl daļu studiju programmu, kas saistītas ar mūziku un deju, pārņems Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA). Rīkojuma projekts nosaka, ka LU jānodrošina RPIVA filiālēs īstenoto studiju programmu īstenošanu filiālēs Alūksnē, Bauskā, Cēsīs, Jēkabpilī, Kuldīgā, Madonā, Tukumā, Ventspilī un minēto filiāļu attīstību.

Autors: Ventspilnieks.lv