Klāt septembris, kalendārā rudens pirmais mēnesis. Dobēs nogatavojusies raža, augļkoku vainagus aizvien smagākus dara āboli, bumbieri, plūmes un citas veltes, zālienu sāk klāt nokritušās lapas. Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” atgādina, ka lapas, nelielus zarus, nopļauto zāli un citus dārza atkritumus vēlams apsaimniekot atsevišķi no sadzīves atkritumiem, izvēloties sev ērtāko un piemērotāko veidu.

Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” piedāvā dažādus zaļo atkritumu apsaimniekošanas veidus, taču vispirms būtiski ņemt vērā, ka zaļie atkritumi ir nopļauta/izravēta zāle, koku, krūmu lapas, augļi, dārzeņi, to mizas un atliekas, nokaltuši augu stādi, nelieli koku un krūmu zari, kā arī citi dārza atkritumi. Pārējie bioloģiski noārdāmie atkritumi, kā, piemēram, pārtikas atliekas un citi virtuves atkritumi, šogad vēl apsaimniekojami kopā ar citiem sadzīves atkritumiem, bet jau no nākamā gada arī tos varēs šķirot atsevišķi.

Dārza jeb “zaļo” atkritumu apsaimniekošanas iespējas:

  1. Nodot šķiroto atkritumu savākšanas laukumos Jēkaba ielā 47 vai Siguldas ielā 8a.

No aprīļa līdz novembrim dārza atkritumus bez maksas neierobežotā daudzumā var nodot abos šķiroto atkritumu savākšanas laukumos Jēkaba ielā 47 un Siguldas iela 8a, kas ir atvērti katru dienu no plkst. 10.00 līdz 19.00, izņemot pirmdienas. Zaļie atkritumi konteinerā ir jāizber bez iepakojuma, t.i. bez jebkāda veida maisiem.

  1. Izmantot 60l zaļos marķētos maisus.

Zaļie marķētie maisi ir paredzēti tikai “zaļo” jeb dārza atkritumu apsaimniekošanai. Iegādājoties maisus, uzreiz jau tiek samaksāts par to savākšanu – pašam vien atliek piepildīt maisus ar lapām, nelieliem zariem, nopļauto zāli, nokaltušajiem augiem un citiem dārza atkritumiem un, iepriekš sazinoties ar PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts”, pieteikt to izvešanu. Maisus var iegādāties kādā no šķiroto atkritumu savākšanas laukumiem  Jēkaba ielā 47 vai Siguldas ielā 8a vai uzņēmuma norēķinu kasē Pils ielā 12, 1. stāvā. Viena zaļā marķētā maisa cena ir 0,75 EUR/gab. (iesk. PVN). Izvešana obligāti iepriekš jāpiesaka pa tālr. 63626920 vai rakstot ziņu uz e-pasta adresi vlk@ventspils.lv, un to vēlams izdarīt savlaicīgi. Maisu izvešana tiek organizēta katru pirmdienu, un līdz ar to ceturtdiena ir pēdējā pieteikumu pieņemšanas diena maisu savākšanai jaunnedēļ. Būtiski ņemt vērā, ka viena piepildīta maisa svars nedrīkst pārsniegt 10 kg.

Vēl viens dārza atkritumu apsaimniekošanas veids, kuru sevišķi iesaka vides speciālisti, ir kompostēšana. Individuālo māju, dārzu īpašnieki vai ēku apsaimniekotāji, kuriem īpašumā ir dārza atkritumu kompostēšanai piemērota vieta, tādā veidā var iegūt mēslojumu, ar ko bagātināt stādījumus nākamajā sezonā.

Jautājumu gadījumā aicinām rakstīt ziņu uz e-pasta adresi vlk@ventspils.lv vai zvanīt pa tālr.  63626920.

 

6.09.2023. / Autors: PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” / Foto: PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts”