Saeima ceturtdien, 14.maijā, ārkārtas sēdē apstiprinājusi valdības pieņemto lēmumu par noteikto ierobežojumu mazināšanu ārkārtējā situācijā, kas izsludināta ar mērķi ierobežot COVID-19 izplatību, vēsta Saeimas Preses dienests.

Ar grozījumiem Ministru kabineta rīkojumā ārkārtējā situācija visā valsts teritorijā pagarināta līdz 2020.gada 9.jūnijam.

Ministru kabineta lēmums paredz, ka pulcēšanās gan iekštelpās, gan ārtelpās ir atļauta, ja pasākumā vienlaikus ir ne vairāk kā 25 cilvēki, pasākuma laiks iekštelpās nepārsniedz trīs stundas, kā arī pasākuma organizators nodrošina citu ierobežojumu ievērošanu un dezinfekcijas līdzekļu pieejamību tā dalībniekiem. Tāpat noteikts, ka kultūras, izklaides, sporta un citas atpūtas vietas darbu uzsāk ne agrāk kā pulksten 7.00 un beidz ne vēlāk kā pulksten 24.00. Brīvdienās un svētku dienās tirdzniecības centros var darboties visi veikali, atgādina Saeimā.

Kultūras, sporta, izklaides un citās atpūtas un reliģiskās darbības veikšanas vietās vienlaikus var atrasties tāds personu skaits, lai varētu ievērot savstarpēju divu metru distanci, kā arī citus sociālās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Neievērojot divu metru distanci, vienlaikus pulcēties publiskās iekštelpās un ārtelpās vēl aizvien var ne vairāk kā divas personas, kā arī personas, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā, vecāks un viņa nepilngadīgie bērni, ja viņi nedzīvo vienā mājsaimniecībā, un personas, kuras veic darba vai dienesta pienākumus.

Organizēti sporta treniņi atļauti, ja to norisei vienā treniņgrupā vienlaikus pulcējas ne vairāk kā 25 personas, nodarbības laiks iekštelpās nepārsniedz trīs stundas un treniņu vada persona, kura atbilst normatīvajos aktos par sporta speciālistu sertifikāciju noteiktajām prasībām. Tāpat personām jāievēro savstarpēja divu metru distance.

Nevar tikt pieļauts, ka fiziski pārklājas dažādu treniņgrupu plūsmas, kā arī noteikti citi ierobežojumi.

Ievērojot noteiktos sociālās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumus, atļautas klātienes konsultācijas izglītības iestādē izglītojamiem, gatavojoties valsts pārbaudījumiem, tai skaitā profesionālās kvalifikācijas eksāmeniem, kā arī konsultācijas izglītības iestādē 9.klašu izglītojamiem izglītības ieguvei pamatizglītības pakāpē. Klātienē atļauta obligātajā izglītības vecumā esošo bērnu sagatavošana pamatizglītības ieguvei.

Ministru kabineta lēmums nosaka, ka sabiedriskajā transportā jāvalkā mutes un deguna aizsegi.

Apstiprinātie grozījumi arī atļauj doties uz Lietuvu un Igauniju. Atgriežoties no šīm valstīm, nav jānodrošina 14 dienu pašizolācija dzīvesvietā, ja nav apmeklētas citas valstis.

Ministru kabineta rīkojumi saistībā ārkārtējo situāciju ir spēkā kopš to pieņemšanas brīža, attiecīgi 7.maija.

14.05.2020./Autors:BNN /Foto:Unsplash