Šajā nedēļā virs Latvijas valdīs silta gaisa masa, temperatūra vietām var paaugstināties līdz +10 grādu (pēc Celsija) atzīmei, bet dažviet, galvenokārt naktīs, vēl gaidāms sals, gaisa temperatūra pazemināsies līdz –7 grādiem.

Pirmdien debesis klās mākoņi, tomēr pa laikam skaidrosies, nokrišņi nav gaidāmi, naktī un no rīta vietām gaidāma migla. Pūtīs lēns vējš un gaiss dienā iesils līdz +1…+6 grādu atzīmei, naktī uz otrdienu teritorijas lielākajā daļā gaidāms sals, termometra stabiņš noslīdēs līdz –2…–7 grādu atzīmei.

Otrdien mākoņu daudzums palielināsies un Latviju, sākot ar pēcpusdienu, no rietumiem šķērsos nokrišņu zona, daudzviet nesot lietu un slapju sniegu, austrumu rajonos galvenokārt gaidāma snigšana. Vējš iegriezīsies no dienvidu puses un būs lēns līdz mērens.

Gaisa temperatūra dienā un naktī uz trešdienu rietumos būs 0…+3 grādi, savukārt austrumos būs vēsāk, tur 0…–6 grādi.

Nedēļas vidū virs Latvijas valdīs silta gaisa masa un saglabāsies lielākoties mākoņains laiks, tomēr bez ievērojamiem nokrišņiem. Dominēs lēns līdz mērens dienvidu puses vējš, bet piektdien tas iegriezīsies no rietumu puses. Gaisa temperatūra gan naktīs, gan dienās būs +2…+7 grādu robežās, savukārt ceturtdien iespējams, ka gaiss iesils līdz +10 grādu atzīmei.

Balstoties uz šī brīža prognozēm, nedēļas nogalē atgriezīsies vēsāka gaisa masa, un naktīs sagaidāms neliels sals. Debesis pa laikam skaidrosies, un ievērojami nokrišņi nav sagaidāmi.

 

22.02.2021. / Autors: BNN / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs