Sākusies pieteikšanās daiļdārznieku iecienītajam un gada zaļākajam konkursam ”Pilsētas rota 2024”. Aicinām Ventspils skaisto dārzu īpašniekus pieteikties konkursam un parādīt savus skaistos dārzus, jo tas kalpo kā iedvesmas avots citiem, kuri vēl meklē idejas vai motivāciju sava dārza veidošanā.

Pieteikšanās konkursam notiek no 2024. gada 3. jūnija līdz 2024. gada 28. jūnija plkst.16.00. Reģistrēties dalībai konkursā var:

  • Telefoniski – zvanot uz tālr. 63624269;
  • Elektroniski – sūtot pieteikumu uz e-pastu kom.parvalde@ventspils.lv;
  • Sūtot pieteikumu pa pastu (Užavas iela 8, Ventspils, LV-3601);
  • Aizpildot pieteikuma anketu tiešsaistē pašvaldības oficiālajā tīmekļvietnē www.ventspils.lv. – https://forms.gle/WgGVYGFFd2jXTn7G6

Lai gan konkurss “Pilsētas rota 2024” Ventspilī notiek jau 24. reizi pēc kārtas, tā dalībnieki katru gadu pārsteidz konkursa žūriju un visus skatītājus ar brīnumainiem ieguldītā darba rezultātiem, uzburot arvien skaistākus zaļos un ziedošos paradīzes stūrīšus, tādējādi iedvesmojot arī citus spert pirmo soli uz sen lolotu sapni – savā dārzā izveidot skaistu vietu relaksācijai, meditācijai un sapņošanai.

Ventspils pilsētu mēdz saukt par Latvijas puķu galvaspilsētu. Pilsētu esam raduši redzēt ziedošu un košu, un ikviens, atbraucot uz Ventspili pavasara, vasaras un rudens mēnešos, var priecāties par simtiem krāšņu ziedu kompozīciju visā pilsētā. Ar konkursa “Pilsētas rota 2024” palīdzību vēlamies parādīt to, ka ziedoša un sakopta ir ne tikai pilsēta, bet arī paši ventspilnieki ir ieguldījuši lielu darbu dārzu un ārtelpas veidošanā, tādējādi papildinot sakopto pilsētas ainavu.

Konkursa “Pilsētas rota 2024” balvu fonds ir 750 EUR un 1.-3. vietu ieguvēji saņems dāvanu kartes:

  • 1.vieta – 350 EUR apmērā;
  • 2.vieta – 250 EUR apmērā;
  • 3.vieta – 150 EUR apmērā.

Nominācijas “Skatītāju simpātija” uzvarētājs saņems ceļazīmi 2 personām uz profesionālās pieredzes apmaiņas braucienu un pārsteiguma balvu.

Kā katru gadu, pēc konkursa laureātu noteikšanas, Ventspils Komunālā pārvalde organizēs profesionālās pieredzes apmaiņas braucienu, kurā varēs piedalīties “Pilsētas rota 2024” dalībnieki. Ekskursijas laikā, apskatot citu daiļdārzu īpašnieku radītos zaļos un ziedošos oāzes brīnumus un uzklausot viņu pieredzes stāstus un ieteikumus, būs iespējams papildināt savas prasmes dārzkopībā. Ekskursijas ietvaros tiks apmeklētas arī dažādas stādaudzētavas, kurās būs iespējams iegādāties selekcionāru radītas augu šķirnes savam dārzam. Ceļazīmes uz šo braucienu iegūs:

  • Nominācijas “Individuālās dzīvojamās mājas dārzs – “Pilsētas rota 2024”” otrās kārtas dalībnieki (no viena īpašuma divas personas);
  • Nominācijas “Skatītāju simpātija” ieguvējs.
  • Nominācijas “Skats no malas”sakoptāko īpašumu īpašnieki vai valdītāji (viena persona no īpašuma);

Brauciena laiks un vieta tiks izziņotas atsevišķi pašvaldības oficiālajā tīmekļvietnē www.ventspils.lv un vietējā laikrakstā.

Nominācijā “Individuālās dzīvojamās mājas dārzs – “Pilsētas rota 2024”” – individuālo dzīvojamo māju teritoriju vērtēšanu konkursa žūrija veiks laika periodā no 2024. gada 15. jūlija līdz 2024. gada 26. jūlijam, apsekojot objektus uz vietas dabā.

Nominācijā “Skatītāju simpātija” – piedalās tie konkursa objekti, kurus konkursa žūrija ir izvirzījusi vērtēšanai otrajā kārtā. No 2024. gada 15. jūlija līdz 2024. gada 26. jūlijam pašvaldības oficiālajā tīmekļvietnē – www.ventspils.lv notiks iedzīvotāju balsojums, pēc kura tiks noteikts viens uzvarētāju (balsojumā saņēmis visvairāk balsu).

Nominācijā “Skats no malas” – individuālo dzīvojamo māju teritoriju vērtēšana notiks laika periodā no 2024. gada 3. jūnija līdz 2024. gada 12. jūlijam.

Konkursa rezultāti – sakoptāko īpašumu adreses un uzvarētāji tiks paziņoti līdz 2024. gada 4. augustam, publicējot informāciju pašvaldības oficiālajā tīmekļvietnē www.ventspils.lv. Konkursa uzvarētājiem konkursa rezultāti tiks paziņoti arī personīgi. Balvas tiks pasniegtas Ventspils pilsētas svētku laikā.

Ar plašāka informāciju par konkursu “Pilsētas rota 2024” var iepazīties nolikumā: ŠEIT.

 

4.06.2024. / Autors: Ventspils Komunālā pārvalde / Foto: Ventspils Komunālā pārvalde