Ventspils pilsētas Sociālais dienests informē, ka no 14. oktobra personām, kuras ierodas Sociālajā dienestā, ir jālieto sejas aizsargmaskas, ņemot vērā valdības 13.oktobrī pieņemto lēmumu noteikt pastiprinātus ierobežojumus sabiedriskās vietās, lai mazinātu straujo Covid-19 infekcijas izplatības pieaugumu valstī.

Ja klients uz konsultāciju ieradīsies bez sejas aizsargmaskas, viņam tiks izsniegta vairākkārt lietojama sejas aizsargmaska, kuru, izejot no Sociālā dienesta telpām, būs jāievieto tam paredzētā novietnē. Izlietotās sejas aizsargmaskas tiks nogādātas dezinfekcijai, lai nodrošinātu drošu atkārtotu sejas aizsargmasku lietošanu.

Turpinot ierobežot straujo Covid-19 infekcijas izplatības pieaugumu Latvijā, valdība 13.oktobrī pieņēma lēmumu, ka no 14.oktobra tiks piemēroti pastiprināti ierobežojumi sabiedriskās vietās. Valdības lēmums nosaka, ka turpmāk sejas aizsargmaskas obligāti būs jāvalkā ne tikai sabiedriskajā transportā, bet arī veikalos, aptiekās, pastā, muzejos, bibliotēkās, lidostā, autoostās un dzelzceļa stacijās, kā arī apmeklējot izstādes un reliģiskās darbības veikšanas vietas, piemēram, apmeklējot dievkalpojumu. Prasība par sejas aizsargmaskām attiecas arī uz šo vietu darbiniekiem, kuri no apmeklētājiem nav nodalīti ar fizisku barjeru, piemēram, īpašām sieniņām. Tāpat jau šobrīd noteikumi paredz, ka sejas aizsargmaska ir jālieto pakalpojumu sniegšanas vietās, kur cilvēki uzturas ilgāk par 15 minūtēm un nav iespējams ievērot 2 metru distanci, kā arī nav izveidotas citas fiziskas barjeras.  Sejas aizsargmaskas var nelietot bērni līdz 13 gadu vecumam. Tāpat sejas aizsargmasku var nevalkāt medicīnisku iemeslu dēļ, piemēram, ja personai kustību traucējumu dēļ ir apgrūtināta aizsargmaskas uzlikšana vai personai ir psihiskās veselības traucējumi.

15.10.2020. / Autors: Ventspils pilsētas Sociālais dienests  / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs