Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā septembrī strādā šādi rakstnieki, dzejnieki un tulkotāji: Ivans Rjabčijs (Ivan Riabchyi (Ukraina)), Reili Reinausa (Reeli Reinaus (Igaunija)), Emija Grigorjeva (Latvija),Ambika Tomson (Ambika Thompson (Vācija)), Annu Kekalainena (Annu Kekäläinen (Somija)), Daila Ozola (Latvija), Contra (Igaunija), Inga Žolude (Latvija),Ērika Freja Timilero (Erika Frey Timillero (Šveice)),Elīna Vendija Rībena (Latvija).

Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja turpina ar Ziemeļvalstu Ministru Padomes atbalstu ielūgt Ukrainas un Ziemeļvalstu autorus un tulkotājus. No Ukrainas būs tulkotājs, žurnālists un publicists Ivans Rjabčijs, kas šobrīd raksta īso stāstu krājumu par dzīvi Ukrainā. No ziemeļvalstīm mājā pirmo reizi būs Latvijā pazīstamā bērnu grāmatu autore no Igaunijas Reili Reinausa, kas ar strādā pie jauniem stāstiem.No Igaunijas būs arī latviešu literatūras tulkotājs Contra, kas šobrīd tulko Aleksandra Grīna romānu “Dvēseļu putenis”. Pirmo reizi būs rakstniece, fotogrāfe un dokumentālā kino veidotāja no Somijas Annu Kekalainena, kas šobrīd raksta piekto romānu.

Pirmo reizi mājā viesojas rakstniece/ks no Vācijas Ambika Tomson, kā arī šveiciešu autore Ērika Freja Timilero,  kas raksta stāstus.

No Latvijas autoriem pirmo reizi būs atdzejotāja Emija Grigorjeva, kas šobrīd atdzejo lietuviešu autoru darbus, un Elīna Vendija Rībena, kas strādā pie topošā īsprozas/dzejprozas krājuma. Jau vairākkārt bijusi un septembrī atgriežas rakstniece Inga Žolude.

Projektu finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Nordisk Kulturkontakt.

Vairāk informācijas par rezidentiem un pasākumiem www.ventspilshouse.lv un Facebook.

 

12.09.2023. / Autors: Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs