Šīs nedēļas nogales brīvdienas būs pēdējā iespēja šoziem ventspilniekiem un pilsētas viesiem doties pastaigā pa Dienvidu molu, jo jau no pirmdienas mols pastaigām tiks slēgts. Sāksies apjomīgi rekonstrukcijas un renovācijas darbi, kas ilgs līdz pat augustam, informē Ventspils brīvostas pārvalde.

Pašlaik jau ir sākušies sagatavošanas darbi būvdarbu veikšanai uz mola. Automašīnu stāvlaukumu pie kuģa Azova varēs izmantot arī turpmāk, kad notiek mola rekonstrukcija, taču tiks mainīta satiksmes kārtība.

Kā stāsta brīvostā, pašlaik vēl nekas neliecināja par atjaunošanas darbu sākšanos, taču tie jau notiek, piemēram, betona masīvu un tetrapodu ražošana. Mola atjaunošanai nepieciešami 200 betona masīvi, no kuriem katrs sver 40 tonnas. Vēl būs nepieciešami arī 1500 divu veidu – 5 un 13 tonnas smagi tetrapodi.

Ventspils ostas moli to tagadējā veidolā būvēti pirms vairāk nekā 100 gadiem. Pēdējie nozīmīgie atjaunošanas darbi Dienvidu molā veikti 90. gadu vidū, tomēr tik pamatīgu rekonstrukciju, kāda plānota tuvākajā nākotnē, Dienvidu mols nav pieredzējis vismaz 60 gadus, uzsver brīvosta.

Plānota arī ceļa segumu atjaunošana, fasāžu remonts un jauna apgaismojuma izbūve visā mola garumā.

Kopējās mola atjaunošanas izmaksas ir 2,4 miljoni eiro.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils brīvostas pārvalde